Ramzan Qodirov o‘g‘li bilan yig‘ilish o‘tkazdi
Checheniston rahbari Ramzan Qodirov o‘zining Telegram-kanalida o‘g‘li, respublika Xavfsizlik kengashi kotibi Adam Qodirov ishtirokida o‘tkazilgan yig‘ilishdan videolavha e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu yig‘ilishda kuch tuzilmalari komandirlari ishtirok etgan. Qodirovning ta’kidlashicha, uchrashuvda respublikada bo‘lib o‘tadigan saylovlarga tayyorgarlik jarayoni, saylov vaqtida xavfsizlikni ta’minlash va ekstremizmga qarshi kurash masalalari muhokama qilingan.
Adam Qodirov yig‘ilish davomida huquq-tartibot organlari va boshqa muassasalar o‘rtasidagi hamkorlikni kuchaytirish zarurligini alohida ta’kidlagan. Shuningdek, saylovlar vaqtida xavfsizlikni ta’minlash ustuvor vazifa sifatida belgilangan.
Bundan tashqari, Ramzan Qodirovning ma’lum qilishicha, Adam Qodirov Zaporijjya atom elektr stansiyasini qo‘riqlash va xavfsizligini ta’minlash borasidagi xizmatlari uchun maxsus medal bilan taqdirlangan. Eslatib o‘tamiz, ilgariroq ijtimoiy tarmoqlarda Adam Qodirov Grozniy shahridagi yo‘l-transport hodisasidan so‘ng og‘ir ahvolda shifoxonaga yotqizilgani va uni Moskvaga olib ketish rejalashtirilayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi.

Рамзан Кадыров провел совещание с сыном
Глава Чечни Рамзан Кадыров опубликовал в своем Telegram-канале видеозапись совещания с участием своего сына, секретаря Совета безопасности республики Адама Кадырова. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этом совещании приняли участие командиры силовых структур. По словам Кадырова, на встрече обсуждались вопросы подготовки к предстоящим выборам в республике, обеспечение безопасности во время выборов и борьба с экстремизмом.
Адам Кадыров во время совещания особо подчеркнул необходимость усиления сотрудничества между правоохранительными органами и другими учреждениями. Также обеспечение безопасности во время выборов было определено как приоритетная задача.
Кроме того, по информации Рамзана Кадырова, Адам Кадыров был награжден специальной медалью за заслуги в охране и обеспечении безопасности Запорожской атомной электростанции. Напомним, ранее в социальных сетях распространялись сообщения о том, что Адам Кадыров был госпитализирован в тяжелом состоянии после дорожно-транспортного происшествия в Грозном и планируется его транспортировка в Москву.