Xitoyning Xarbin shahrida qish mavsumining eng qiziqarli va esda qolarli tadbirlaridan biri bo‘lib o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Harbin Polarland tematik parkida pingvinlar paradi tashkil etildi. Ushbu tadbir park an’anasiga aylangan bo‘lib, har yili mehmonlarga qishki ertak kayfiyatini ulashadi.
Parad davomida pingvinlar maxsus kostyumlar va bo‘yinbog‘larda namoyish qilindi. Ularni park xodimlari kuzatib, tartib bilan tomoshabinlar oldidan olib o‘tishdi.
Pingvinlarning o‘ziga xos yurishlari va qiyofalari tomoshabinlarni beixtiyor tabassumga chorladi. Ba’zan ular jiddiy “qutb zodagonlari”ga o‘xshasa, ba’zan oddiygina pingvinligicha qoladi.
Harbin Polarland qutb hayvonlari va arktik manzaralarga bag‘ishlangan ilk tematik parklardan biri hisoblanadi. Shu sabab bu yerdagi barcha shou va tadbirlar aynan “so‘nggi muzliklar ruhi”ga moslashtirilgan.
Xarbin shahrida qishki tadbirlar faqat pingvinlar paradigina emas, balki muz va qor festivali bilan ham mashhur. Har yili ushbu festivalda qor va muzdan ulkan inshootlar quriladi.
Kechqurun esa yoritilgan kompozitsiyalar shaharni go‘yoki ertaklar dunyosiga aylantiradi. O‘tgan yilda balandligi qariyb 8 qavatli binoga teng qorbobo haykali festivalning eng ko‘p muhokama qilingan asari bo‘ldi.

В Харбине парад пингвинов подарил зимнее настроение
В китайском городе Харбин прошло одно из самых интересных и запоминающихся мероприятий зимнего сезона. Об этом сообщает Zamin.uz.
В тематическом парке Harbin Polarland была организована парад пингвинов. Это мероприятие стало традицией парка и ежегодно дарит гостям настроение зимней сказки.
Во время парада пингвины были представлены в специальных костюмах и с бантиками на шее. Сотрудники парка следили за ними и аккуратно выводили перед зрителями.
Особенные походки и образы пингвинов невольно вызывали улыбки у зрителей. Иногда они напоминали серьёзных «арктических аристократов», а иногда оставались просто пингвинами.
Harbin Polarland считается одним из первых тематических парков, посвящённых полярным животным и арктическим пейзажам. Поэтому все шоу и мероприятия здесь адаптированы под «дух последних ледников».
Зимние мероприятия в Харбине известны не только парадом пингвинов, но и фестивалем льда и снега. Ежегодно на этом фестивале строятся огромные сооружения из снега и льда.
Вечером освещённые композиции превращают город в сказочный мир. В прошлом году самой обсуждаемой работой фестиваля стала скульптура Деда Мороза высотой почти в 8 этажей.
Город Харбин сумел превратить зиму не просто в холодный сезон, а в большое шоу. Если парад пингвинов дарит настроение, то ледяной городок продолжает удивлять гостей.