Kamchik o‘tkazgichida yuk avtomobili ag‘darildi
Favqulodda vaziyatlar vazirligi qutqaruvchilari Kamchik o‘tkazgichida noqulay vaziyatga tushgan haydovchiga yordam ko‘rsatdi, deb xabar beradi Favqulodda vaziyatlar vazirligi matbuot xizmati. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
20 iyul kuni soat 14:30 atrofida Kamchik o‘tkazgichida yo‘l-transport hodisasi yuz berdi. Harakatlanish vaqtida MAN yuk avtomobilining qo‘shimcha vagonidan o‘q tushib ketishi natijasida vagon ag‘darilib, yo‘l harakati deyarli to‘xtab qoldi.
Ushbu holat haqida maxsus qidiruv-qutqaruv guruhi "Kamchik"ga xabar berildi va qutqaruvchilar zudlik bilan voqea joyiga yetib bordi. Maxsus texnika va uskuna yordamida ag‘darilgan vagon tiklandi va yuk avtomobili yo‘l chetidan olib chiqildi.
Hodisa oqibatida hech kim jarohat olmadi. Vazirlik haydovchilardan Kamchik o‘tkazgichidan o‘tishda ehtiyotkor bo‘lishni so‘ramoqda, chunki bu yo‘l hududi xavfli hisoblanadi.

На перевалочном пункте перевернулся грузовик
Спасатели Министерства по чрезвычайным ситуациям оказали помощь водителю, попавшему в сложную ситуацию на перевале Камчик, сообщает пресс-служба Министерства по чрезвычайным ситуациям. Об этом сообщает Upl.uz.
20 июля около 14:30 на перевале Камчик произошло дорожно-транспортное происшествие. Во время движения с дополнительного вагона грузовика MAN упала пуля, в результате чего вагон перевернулся, и движение на дороге практически остановилось.
О данном инциденте была уведомлена специальная поисково-спасательная группа "Камчик", и спасатели незамедлительно прибыли на место происшествия. С помощью специальной техники и оборудования перевернутый вагон был поднят, и грузовик был убран с обочины дороги.
В результате происшествия никто не пострадал. Министерство призывает водителей быть осторожными при проезде через перевал Камчик, так как эта дорога считается опасной.