Toshkentda shifokor jinsiy tajovuzda ayblandi
spirtli ichimlik ta’siri ostida bo‘lib, tibbiy ko‘rik o‘tkazish bahonasida jinsiy xatti-harakatlarni amalga oshirdi. Bu haqda «UzNews.uz» axborot agentligi Sergeli tuman sudining jinoyat ishlari bo‘yicha qaroriga tayanib xabar berdi.
Sud ish hujjatlariga ko‘ra, Z.T. bemorning palatasiga kirib, deraza va eshiklarni yopgan.
So‘ngra ayolni qo‘lga olib, uning ko‘kraklari va jinsiy a’zolariga tegib, nopok harakatlar qilgan. U ayolning pastki kiyimlarini olib tashlagan.
Jabrlanuvchi ruhiy zo‘riqish holatida bo‘lib, qarshilik ko‘rsata olmadi. Hodisadan so‘ng ayol shifoxonani tark etmoqchi bo‘lganda, bosh shifokor bunga yo‘l qo‘ymagan va uni boshqa bemorlar bilan birga palatada qoldirgan.
Faqat keyingi kuni ayol shifoxonadan chiqib, huquqni muhofaza qiluvchi organlarga murojaat qilgan. Sud jarayonida Z.T.
o‘z aybini to‘liq tan olib, pushaymonligini bildirgan hamda jabrlanuvchi va uning onasidan kechirim so‘ragan. Sud aybni tan olganligi va spirtli ichimlik ta’sirida bo‘lganligini inobatga oldi.
Sud qaroriga ko‘ra, Z.T. O‘zbekiston Respublikasi ma’muriy javobgarlik kodeksining 41-1-moddasi (Jinsiy tajovuz) bo‘yicha aybli deb topildi va unga besh sutka ma’muriy qamoq jazosi tayinlandi.

В Ташкенте врача обвинили в сексуальном насилии
В Ташкенте врач филиала Республиканского научного центра скорой медицинской помощи был арестован по обвинению в сексуальном насилии. Об этом сообщает Upl.uz.
Инцидент произошел в палате пациента. 43-летний З.Т.
находился под воздействием алкогольных напитков и совершил сексуальные действия под предлогом медицинского осмотра. Об этом сообщает информационное агентство «UzNews.uz», ссылаясь на решение суда Сергели.
Согласно судебным документам, З.Т. вошел в палату пациента, закрыл окна и двери.
Затем он схватил женщину, трогал ее грудь и половые органы, совершая непристойные действия. Он снял с женщины нижнее белье.
Пострадавшая находилась в состоянии психического напряжения и не смогла сопротивляться. После инцидента, когда женщина попыталась покинуть больницу, главный врач не позволил ей этого сделать и оставил ее в палате с другими пациентами.
Только на следующий день женщина покинула больницу и обратилась в правоохранительные органы. В ходе судебного процесса З.Т.
полностью признал свою вину, выразил раскаяние и попросил прощения у пострадавшей и ее матери. Суд учел признание вины и то, что он находился под воздействием алкогольных напитков.
Согласно решению суда, З.Т. был признан виновным по статье 41-1 Кодекса об административной ответственности Республики Узбекистан (Сексуальное насилие) и ему назначено административное наказание в виде пяти суток ареста.