Samarkand viloyati IIB YHXB matbuot xizmatining xabar qilishicha, 22 iyul kuni soat 23:30 atrofida Urgut tumanidagi "Omonquton" doimiy postida "Malibu-2" rusumli avtomobil to‘xtatildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Avtomobil haydovchisining shubhali harakatlari sababli hujjatlarni tekshirish vaqtida YHXB xodimlari uning shaxsiy tekshiruvini o‘tkazishga qaror qildi. Tekshiruv poniyatlar ishtirokida amalga oshirildi.
Natijada, erkakning o‘ng cho‘ntagida narkotik modda bo‘lgan gashish saqlangan paket topildi. Mazkur holat bo‘yicha tegishli hujjatlar rasmiylashtirildi.
Haydovchi ushlab olinib, Urgut tumani IIB bo‘limiga olib ketildi. Unga O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining “Narkotik vositalarni noqonuniy ishlab chiqarish, sotib olish, saqlash hamda boshqa harakatlar, ularni sotish maqsadida bo‘lmagan” moddasi bo‘yicha jinoiy javobgarlik qo‘yilishi mumkin.

В Ургуте найдено тело водителя, начато расследование
По сообщению пресс-службы ГИБДД Самаркандской области, 22 июля около 23:30 на постоянном посту "Омонкутон" в Ургутском районе была остановлена автомашина марки "Malibu-2". Об этом сообщает Upl.uz.
В связи с подозрительными действиями водителя, во время проверки документов сотрудники ГИБДД решили провести его личный досмотр. Проверка проводилась с участием понятых.
В результате в правом кармане мужчины был найден пакет с наркотическим веществом - гашишем. По данному факту были оформлены соответствующие документы.
Водитель был задержан и доставлен в отделение ГИБДД Ургутского района. Ему может быть предъявлено уголовное обвинение по статье "Незаконное производство, приобретение, хранение и иные действия с наркотическими средствами, не предназначенными для продажи" Уголовного кодекса Республики Узбекистан.