Samarqandda yo‘l qoidalarini buzgan haydovchi jarimaga tortildi
Samarqand viloyatining Ichki ishlar boshqarmasi Yo‘l harakati xavfsizligi bo‘limi xabariga ko‘ra, yo‘l harakati qoidalarini jiddiy buzgan fuqaro jazolandi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ichki ishlar organlari tomonidan o‘tkazilgan tergov-surishtiruv ishlari natijasida Samarqand viloyati aholisi tomonidan yo‘l harakati qoidalarining ko‘plab qoidabuzarliklari sodir etilgani aniqlangan. Ushbu shaxs ijtimoiy tarmoqlarda o‘zining noqonuniy harakatlarini aks ettirgan videolarni tarqatganligi ma’lum bo‘ldi.
Asosan, uning qoidabuzarliklari shahar hududida tezlikni oshirish bilan bog‘liq. Tekshiruv davomida 2023-yildan boshlab ushbu fuqaro yo‘l harakati qoidalarini buzib, Instagram ijtimoiy tarmog‘ida videolar joylab kelayotgani aniqlangan.
U o‘z videolarida bir necha turdagi avtomobillardan foydalangan: VAZ-2107, Nexia-2 va Nexia-1. Shu sababli, barcha uchta avtomobil jarima maydonchasiga joylashtirildi, fuqaro esa ma’muriy javobgarlikka tortildi.
Bundan tashqari, uning avtomobillarining ayrimlariga noqonuniy o‘zgartirishlar kiritilgani aniqlanib, bu holat ham ma’muriy javobgarlikka sabab bo‘lmoqda. Ushbu holatlar bo‘yicha tegishli choralar ko‘rildi va yo‘l harakati xavfsizligini ta’minlashga qaratilgan ishlar davom ettirilmoqda.

В Самарканде водитель, нарушивший правила дорожного движения, был оштрафован
Согласно сообщению Управления внутренних дел Самаркандской области, гражданин был наказан за серьезное нарушение правил дорожного движения. Об этом сообщает Upl.uz.
В результате проведенных органами внутренних дел следственно-розыскных мероприятий было установлено, что среди населения Самаркандской области произошло множество нарушений правил дорожного движения. Также стало известно, что этот человек распространял видео, отражающие его незаконные действия, в социальных сетях.
В основном его нарушения связаны с превышением скорости в городской черте. В ходе проверки было установлено, что с 2023 года этот гражданин нарушал правила дорожного движения и размещал видео в социальной сети Instagram.
Он использовал несколько типов автомобилей в своих видео: ВАЗ-2107, Nexia-2 и Nexia-1. В связи с этим все три автомобиля были помещены на штрафную площадку, а гражданин был привлечен к административной ответственности.
Кроме того, было установлено, что некоторые из его автомобилей были незаконно модифицированы, что также стало причиной административной ответственности. По данным случаям были приняты соответствующие меры, и продолжаются работы, направленные на обеспечение безопасности дорожного движения.