Zomin tumanida yo‘lovchi xavfli harakat qildi
Toshkent viloyati IIB YHXB matbuot xizmati xabariga ko‘ra, yo‘lovchisining harakatlari sababli haydovchi ma’muriy javobgarlikka tortildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ijtimoiy tarmoqlarda Zomin tumanida yuz bergan voqea tasvirlangan videorolik tarqaldi. Unda Nexia-3 rusumli avtomobil harakatlanayotganda undagi qiz oynadan boshini chiqarib, o‘z hayotini xavf ostiga qo‘yganligi ko‘rsatilgan.
Mazkur avtomobil Toshkent viloyatiga rasmiy ro‘yxatdan o‘tganligi sababli, haydovchi viloyat YHXBga chaqirildi. Suhbat davomida ma’lum bo‘lishicha, haydovchi taksist bo‘lib, Qozog‘iston fuqarosini Zomin tumaniga sayrga olib borgan.
Orqaga qaytayotganda, yo‘lovchi oynadan boshini chiqarib, o‘zining suratini va videotasvirini olgan. Ushbu holat yuzasidan haydovchiga ma’muriy bayonnoma rasmiylashtirildi va unga profilaktik suhbat o‘tkazildi.

В районе Зомин пассажир опасно вел себя
По сообщению пресс-службы ГИБДД Ташкентской области, водитель был привлечен к административной ответственности из-за действий пассажира. Об этом сообщает Upl.uz.
В социальных сетях распространился видеоролик, на котором запечатлен инцидент, произошедший в Зоминском районе. На нем видно, как девушка, сидящая в автомобиле Nexia-3, высовывает голову из окна, ставя свою жизнь под угрозу.
Поскольку данный автомобиль был официально зарегистрирован в Ташкентской области, водитель был вызван в областное ГИБДД. В ходе беседы выяснилось, что водитель является таксистом и вез гражданина Казахстана на экскурсию в Зоминский район.
На обратном пути пассажир высунул голову из окна, чтобы сделать свою фотографию и видеозапись. По данному факту на водителя был составлен административный протокол и проведена профилактическая беседа.