Toshkentda haydovchidan psixotrop dorilar topildi
Toshkent viloyati IIB YHXB matbuot xizmati xabariga ko‘ra, haydovchidan psixotrop dorilar topildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
2024 yil 25 iyul kuni Toshkent viloyati, Toshkent tumanida Damas avtomobili to‘xtatildi. Avtomobilni boshqarayotgan shaxs 2005 yilda tug‘ilgan fuqaro edi.
Hujjatlarni tekshirish jarayonida haydovchining harakatlari ichki ishlar xodimlarida shubha uyg‘otdi va ular qo‘shimcha tekshiruv o‘tkazishga qaror qildi. Tekshiruv paytida avtomobil salonidan qizil va oq rangdagi 20 dona kuchli ta’sirga ega dori kapsulalari topildi.
Ushbu holat bo‘yicha tegishli hujjatlar rasmiylashtirildi. Haydovchi ushlangan va yaqin atrofdagi ichki ishlar bo‘limiga olib ketildi.
Endilikda unga O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining “Kuchli ta’sir qiluvchi, narkotik bo‘lmagan yoki psixotrop moddalarni ishlab chiqarish, tarqatish, reklama qilish, namoyish etish yoki noqonuniy aylanmasi” moddasi bo‘yicha jinoiy javobgarlik qo‘yilishi mumkin. Bu voqea ichki ishlar organlari tomonidan diqqat bilan o‘rganilmoqda.

В Ташкенте у водителя нашли психотропные препараты
По сообщению пресс-службы ГИБДД Ташкентской области, у водителя были найдены психотропные препараты. Об этом сообщает Upl.uz.
25 июля 2024 года в Ташкентском районе Ташкентской области был остановлен автомобиль Damas. Водителем автомобиля оказался гражданин, родившийся в 2005 году.
В процессе проверки документов действия водителя вызвали подозрения у сотрудников внутренних дел, и они решили провести дополнительную проверку. В ходе проверки в салоне автомобиля были найдены 20 капсул сильнодействующих препаратов красного и белого цвета.
По данному факту были оформлены соответствующие документы. Водитель был задержан и доставлен в ближайшее отделение внутренних дел.
Теперь ему может быть предъявлено уголовное обвинение по статье "Производство, распространение, реклама, демонстрация или незаконный оборот сильнодействующих, наркотических или психотропных веществ" Уголовного кодекса Республики Узбекистан. Этот инцидент внимательно изучается органами внутренних дел.