Surxondaryoda psixotrop dori savdogari qo‘lga olindi
O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi huzuridagi Departament matbuot xizmati xabariga ko‘ra, psixotrop dorilar savdogari qo‘lga olindi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Surxondaryo viloyati bo‘yicha Bosh prokuratura Departamenti xodimlari, SGB va ichki ishlar bo‘limi xodimlari bilan hamkorlikda Denaus tumani hududida maxsus tezkor tadbir o‘tkazildi. Tadbir davomida “Zardeks” nomli kuchli ta’sirga ega dorining 100 dona birligini sotishga uringan shaxs ushlangan.
Qo‘lga olish jarayoni pullarni, jami 10 million so‘m, qabul qilish vaqtida amalga oshirildi. Ushbu holat bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining kuchli ta’sirga ega bo‘lgan, narkotik vositalar yoki psixotrop moddalarga kirmaydigan moddalarni noqonuniy ishlab chiqarish, tarqatish, reklama qilish yoki saqlashga oid moddasi bo‘yicha jinoyat ishi qo‘zg‘atildi.

В Сурхандарье задержан торговец психотропными наркотиками
По сообщению пресс-службы Департамента при Генеральной прокуратуре Республики Узбекистан, задержан торговец психотропными наркотиками. Об этом сообщает Upl.uz.
Сотрудники Главной прокуратуры по Сурхандарьинской области совместно с сотрудниками СГБ и отдела внутренних дел провели специальное оперативное мероприятие на территории Денаусского района. В ходе мероприятия был задержан человек, пытавшийся продать 100 единиц сильнодействующего препарата под названием "Зардекс".
Процесс задержания был осуществлён во время получения денег в размере 10 миллионов сумов. По данному факту возбуждено уголовное дело по статье Уголовного кодекса Республики Узбекистан, касающейся незаконного производства, распространения, рекламы или хранения веществ, не относящихся к наркотическим средствам или психотропным веществам.