Nurafshonda voyaga yetmagan giyohvand moddasi bilan ushlanmoqda
Toshkent viloyati Ichki ishlar bosh boshqarmasi Yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi matbuot xizmati xabariga ko‘ra, 28 iyul kuni Nurafshon shahrida yo‘l-patrul xizmati xodimlari tomonidan "Lacetti" rusumli avtomobil to‘xtatildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Avtomobil haydovchisi 1998 yilda tug‘ilgan fuqaro bo‘lib, yo‘lovchi sifatida 2008 yilda tug‘ilgan shaxs bor edi. Haydovchining hujjatlari tekshirilayotganda yo‘lovchining harakati ichki ishlar xodimlarida shubha uyg‘otdi.
Shuning uchun uning shaxsiy ko‘rikdan o‘tkazilishi qaror qilindi. Ko‘rik davomida guvohlar ishtirokida o‘tkazilgan tekshiruvda, 2000 so‘mlik banknot ichida yashirilgan marixuana giyohvand moddasining aniqlanishi kuzatildi.

В Нурафшане задержан несовершеннолетний с наркотиками
По сообщению пресс-службы Управления безопасности дорожного движения Главного управления внутренних дел Ташкентской области, 28 июля в городе Нурафшон сотрудниками дорожно-патрульной службы была остановлена автомашина марки "Lacetti". Об этом сообщает Upl.uz.
Водитель автомобиля - гражданин, родившийся в 1998 году, а в качестве пассажира находился человек, родившийся в 2008 году. При проверке документов водителя действия пассажира вызвали подозрения у сотрудников внутренних дел.
Поэтому было принято решение о его личном досмотре. В ходе досмотра, проведенного с участием свидетелей, была обнаружена марихуана, скрытая в банкноте номиналом 2000 сумов.
По данному факту были оформлены соответствующие документы, и несовершеннолетний был задержан. В настоящее время в отделе внутренних дел города Нурафшон проводятся следственные действия.