Toshkentda 160 mln so‘mlik kontrabanda aniqlandi
Toshkent shahrida noqonuniy olib kirilgan mahsulotlar aniqlandi, deb xabar beradi Toshkent shahar bojxona boshqarmasi matbuot xizmati. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Toshkent shahar bojxona boshqarmasining kontrabanda bilan kurashish bo‘limi xodimlari va Milliy xavfsizlik xizmati hamkorligida maxsus tezkor tadbir o‘tkazildi. Tadbir davomida Uchtepa tumanida yashovchi M.Y.ning uyi tekshirildi.
U kontrabanda mahsulotlarini sotishda gumon qilinayotgan edi. Uyda o‘tkazilgan tekshiruvda ko‘plab mahsulotlar, jumladan vazn yo‘qotishga mo‘ljallangan 166 qadoq qahva, 27 qadoq choy va 2749 dona turli intim mahsulotlar, jami 10 turdagi tovarlar topildi.
Aniqlangan va musodara qilingan mahsulotlarning umumiy qiymati 160 million so‘mni tashkil etdi. Musodara qilingan kontrabanda mahsulotlari qonuniy tartibda jinoyat ishi materiallariga qo‘shildi.

В Ташкенте была выявлена контрабанда на сумму 160 млн сум
В Ташкенте были выявлены незаконно ввезенные товары, сообщает пресс-служба Ташкентской городской таможни. Об этом сообщает Upl.uz.
Сотрудники отдела по борьбе с контрабандой Ташкентской городской таможни и Национальной службы безопасности провели специальное оперативное мероприятие. В ходе мероприятия был проверен дом гражданина М.Ю., проживающего в Учтепинском районе.
Он подозревался в продаже контрабандных товаров. В ходе обыска в доме было найдено множество товаров, в том числе 166 упаковок кофе, предназначенных для потери веса, 27 упаковок чая и 2749 единиц различных интимных товаров, всего 10 видов товаров.
Общая стоимость выявленных и изъятых товаров составила 160 миллионов сумов. Изъятые контрабандные товары были включены в материалы уголовного дела в установленном законом порядке.