Toshkentda sintapon korxonasida yong‘in tez o‘chirilgan
Toshkent shahar Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi matbuot xizmati tomonidan ma’lumot berildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
30 iyul kuni soat 10:00 atrofida Toshkent shahar Favqulodda vaziyatlar boshqarmasiga Almazar tumani, Usta Shirin ko‘chasida joylashgan sintapon ishlab chiqarish korxonasida yong‘in yuzaga kelgani haqida xabar kelib tushdi. Hodisa joyiga yetib borish uchun olti daqiqa o‘tib, yong‘in-qutqaruv xizmatlari tezkor ravishda yetib bordi va yong‘inni o‘chirish ishlarini boshladi.
Yong‘inni o‘chirish ishlari jamoaviy va samarali olib borilgani natijasida soat 10:10 da yong‘in lokalizatsiya qilindi, soat 10:13 da esa to‘liq o‘chirilgan. Dastlabki ma’lumotlarga ko‘ra, jabrlanganlar yo‘q.
Yong‘inning kelib chiqish sabablari va moddiy zarar miqdori aniqlanmoqda. Hodisa joyiga Toshkent shahar Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi rahbariyati hamda boshqa tegishli tashkilot vakillari yetib kelishdi.

облачно с прояснениями ветер 2.3 м/с, В
Пресс-служба управления по чрезвычайным ситуациям города Ташкента предоставила информацию. Об этом сообщает Upl.uz.
30 июля около 10:00 в управление по чрезвычайным ситуациям города Ташкента поступило сообщение о пожаре на заводе по производству синтетического каучука, расположенном на улице Уста Ширин в районе Алмазар. Спустя шесть минут после получения сообщения, пожарно-спасательные службы оперативно прибыли на место происшествия и начали работы по тушению пожара.
Благодаря слаженным и эффективным действиям, пожар был локализован в 10:10, а в 10:13 полностью потушен. По предварительным данным, пострадавших нет.
Устанавливаются причины возникновения пожара и размер материального ущерба. На место происшествия прибыли руководство управления по чрезвычайным ситуациям города Ташкента и представители других соответствующих организаций.