Surxondaryoda savdo markazida yong‘in yuz berdi
O‘zbekiston Favqulodda vaziyatlar vazirligi matbuot xizmati Surxondaryo viloyatida yuzaga kelgan yong‘in haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
4 avgust kuni soat taxminan 03:00 da Surxondaryo viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasiga Sho‘rchi tumanidagi "Bobotog" mahalla fuqarolar yig‘inida joylashgan savdo markazining birinchi va ikkinchi qavatlarida yong‘in haqida xabar kelib tushdi. Soat 03:15 da yong‘in o‘chirish va qutqaruv xizmatlari hodisa joyiga yetib borib, yong‘in bilan kurashishni boshladi.
Yong‘in binoning katta maydonini qamrab oldi, shuning uchun yong‘inni o‘chirishda 10 ta yong‘in o‘chirish va qutqaruv brigadalari hamda 2 ta yong‘in avtomashinasi jalb qilindi. Soat 05:10 da yong‘in mahalliylashtirildi, 07:30 da esa to‘liq o‘chirilgan.
Yong‘in oqibatida hech kim jarohat olmadi. Hozirda yong‘inning kelib chiqish sabablari va moddiy zarar miqdori aniqlanmoqda.

В Сурхандарье произошел пожар в торговом центре
Пресс-служба Министерства по чрезвычайным ситуациям Узбекистана сообщила о пожаре, произошедшем в Сурхандарьинской области. Об этом сообщает Upl.uz.
4 августа в 03:00 в Управление по чрезвычайным ситуациям Сурхандарьинской области поступило сообщение о пожаре на первом и втором этажах торгового центра, расположенного в махалле "Боботог" Шорчинского района. В 03:15 пожарные и спасательные службы прибыли на место происшествия и начали борьбу с огнем.
Пожар охватил большую площадь здания, поэтому для его тушения были привлечены 10 пожарных и спасательных бригад, а также 2 пожарные машины. В 05:10 пожар был локализован, а в 07:30 полностью потушен.
В результате пожара никто не пострадал. В настоящее время устанавливаются причины возникновения пожара и размер материального ущерба.