Velosiped o‘g‘irlagan shaxs besh yilga qamaldi
Oliy sud matbuot xizmati xabariga ko‘ra, velosiped o‘g‘irlagan shaxsga hukm o‘qildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
23 yoshli A.X. avval ham sudlangan bo‘lib, jazo olganidan so‘ng ham xatolaridan saboq olmay, yana bir necha jinoyatlarni sodir etdi.
27 may kuni soat taxminan 16:30 da u Mirabad tumanidagi Afrosiyob ko‘chasida joylashgan ko‘p kvartirali uyga kirib, qiymati 7 622 808 so‘m bo‘lgan velosipedni o‘g‘irladi. Shu kuni kechasi, taxminan yarim kechada, Yakkasaroy tumanidagi Babur ko‘chasida ko‘p kvartirali uy oldida qoldirilgan 2 000 000 so‘mlik velosipedni o‘g‘irladi.
28 may kuni esa Safdosh ko‘chasida qoldirilgan 1 900 000 so‘mlik va Kichik Beshyo‘g‘och ko‘chasida qoldirilgan 2 400 000 so‘mlik yana ikkita velosipedni o‘g‘irladi. Shuningdek, 28 maydan 29 mayga o‘tar kechasi Chilonzor tumanidagi Charchqomol ko‘chasida yana bir velosipedni o‘g‘irladi.
30 may kuni Shota Rustaveli ko‘chasida istiqomat qiluvchi fuqaroning uyidan 1 000 000 so‘mlik velosipedni, 1 iyun kuni esa shu ko‘chadan yana bir velosipedni 1 500 000 so‘mga o‘g‘irladi. Uning so‘nggi jinoyati 3 iyun kuni Nukus ko‘chasidagi ko‘p kvartirali uyga kirib, 1 500 000 so‘mlik velosipedni o‘g‘irlash bo‘ldi.
Sud jarayonida A.X. barcha jinoyatlarni tan oldi.
U o‘g‘irlagan velosipedlarni noma’lum shaxslarga sotgan. Sud uni besh yil bir oy muddatga ozodlikdan mahrum qildi.

Лицо, укравшее велосипед, приговорено к пяти годам тюремного заключения
По сообщению пресс-службы Верховного суда, лицу, украдшему велосипед, был вынесен приговор. Об этом сообщает Upl.uz.
23-летний А.Х. ранее уже был судим и, получив наказание, не извлек уроков из своих ошибок, совершив еще несколько преступлений.
27 мая около 16:30 он вошел в многоквартирный дом на улице Афросиёб в Мирободском районе и украл велосипед стоимостью 7 622 808 сумов. В ту же ночь, примерно в полночь, он украл велосипед стоимостью 2 000 000 сумов, оставленный перед многоквартирным домом на улице Бабура в Яккасарайском районе.
28 мая он также украл два велосипеда: один стоимостью 1 900 000 сумов, оставленный на улице Сафдош, и другой стоимостью 2 400 000 сумов, оставленный на улице Кичик Бешйогоч. Кроме того, в ночь с 28 на 29 мая он украл еще один велосипед на улице Чарчкомол в Чилонзорском районе.
30 мая он украл велосипед стоимостью 1 000 000 сумов из дома гражданина, проживающего на улице Шота Руставели, а 1 июня снова украл велосипед с той же улицы за 1 500 000 сумов. Его последнее преступление произошло 3 июня, когда он вошел в многоквартирный дом на улице Нукус и украл велосипед стоимостью 1 500 000 сумов.
В ходе судебного процесса А.Х. признал все преступления.
Он продал украденные велосипеды неизвестным лицам. Суд приговорил его к пяти годам и одному месяцу лишения свободы.