Qo‘konda avtoturargoh uchun janjal jismoniy to‘qnashuvga aylandi
Farg‘ona viloyati Ichki ishlar boshqarmasi matbuot xizmatida ma’lumot e’lon qilindi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ijtimoiy tarmoqlarda Qo‘qon shahrida ikki erkak o‘rtasida avtoturargoh joyi uchun janjal yuzaga kelgani haqida xabar tarqaldi. Ichki ishlar xodimlari holatni o‘rganib, qonun buzgan shaxslarga nisbatan chora ko‘rdi.
Ma’lum bo‘lishicha, ushbu voqea joriy yilning 5 avgust kuni Qo‘qon shahridagi “Obod” mahallasida sodir bo‘lgan. Ikki erkak o‘rtasida yuzaga kelgan kelishmovchilik oddiy janjaldan jismoniy to‘qnashuvga aylandi.
Natijada, qonun buzuvchilar bir-biriga tan jarohati yetkazgan. Ushbu holat bo‘yicha ikki shaxsga O‘zbekiston Respublikasi Ma’muriy javobgarlik kodeksining “Yengil tan jarohati yetkazish” hamda “Mayda bezorilik” moddalariga asosan ma’muriy protokollar rasmiylashtirildi.

Конфликт на парковке в Коканде перерос в физическую стычку
В пресс-службе Управления внутренних дел Ферганской области была опубликована информация. Об этом сообщает Upl.uz.
В социальных сетях распространились сообщения о конфликте между двумя мужчинами из-за места для парковки в городе Коканд. Сотрудники внутренних дел изучили ситуацию и приняли меры в отношении нарушителей закона.
Как стало известно, данный инцидент произошел 5 августа текущего года в микрорайоне "Обод" города Коканд. Конфликт между двумя мужчинами перерос из обычной ссоры в физическую схватку.
В результате нарушители закона нанесли друг другу телесные повреждения. По данному факту в отношении двух лиц были составлены административные протоколы на основании статей "Нанесение легкого телесного повреждения" и "Мелкое хулиганство" Кодекса об административной ответственности Республики Узбекистан.