Buxoroda qarama-qarshi yo‘lda Damas jarimaga tortildi
Buxoro viloyati Ichki ishlar bosh boshqarmasi Yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi matbuot xizmatidan ma’lum qilinishicha, ijtimoiy tarmoqlarda “Damas” rusumli avtomobil haydovchisining yo‘l harakati qoidalarini jiddiy buzganligi aks etgan video tarqaldi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ushbu haydovchi Buxoro viloyati hududida qarama-qarshi yo‘l belgilangan yo‘l qatnov qismida harakatlanib, davlat raqam belgilarini o‘z ixtiyori bilan olib tashlagan. Shuningdek, uning avtomobilining old oynasi qoraytirilgan va sirena o‘rnatilgan edi.
Ichki ishlar xodimlari tezkor tarzda huquqbuzarning shaxsini aniqlab, avtomobilni jarima maydonchasiga joylashtirdi. Unga aniqlangan barcha qonunbuzarliklar bo‘yicha ma’muriy bayonnoma tuzildi.
Haydovchi qarama-qarshi yo‘lda harakatlanishi uchun 2, davlat raqam belgilarisiz yurishi uchun 1, old oynaning qoraytirilishi uchun 0,5 va sirena o‘rnatilishi uchun yana 0,5 jarima baliga sazovor bo‘ldi. Ushbu choralar yo‘l harakati xavfsizligini ta’minlash hamda qonunbuzarliklarning oldini olishga qaratilgan.

В Бухаре на встречной полосе был оштрафован Дамас
По информации пресс-службы Управления безопасности дорожного движения Главного управления внутренних дел Бухарской области, в социальных сетях распространилось видео, на котором запечатлен водитель автомобиля марки «Дамас», серьезно нарушающий правила дорожного движения. Об этом сообщает Upl.uz.
Этот водитель двигался по встречной полосе на территории Бухарской области и самовольно снял государственные номерные знаки. Также переднее стекло его автомобиля было затемнено, и была установлена сирена.
Сотрудники внутренних дел оперативно установили личность правонарушителя и поместили автомобиль на штрафную стоянку. На него был составлен административный протокол по всем выявленным нарушениям.
Водитель был оштрафован на 2 балла за движение по встречной полосе, на 1 балл за отсутствие государственных номерных знаков, на 0,5 балла за затемнение переднего стекла и еще на 0,5 балла за установку сирены. Эти меры направлены на обеспечение безопасности дорожного движения и предотвращение правонарушений.