Toshkent shahrida 19 yoshli yigit mayda bezorilik qilgani uchun ushlangan. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
U ko‘chada yalang‘och holda yurib, videoga olingan edi. Ushbu voqea 7 avgust kuni Chilonzor tumani, 19-mavzey hududida sodir bo‘lgan.
Toshkent shahar IIBB matbuot xizmati ma’lumotiga ko‘ra, hodisa ishtirokchisi 2006 yilda tug‘ilgan A.A. ismli fuqaro bo‘lgan.
Bir oz vaqt o‘tib, profilaktika inspektori uni uyushgan binoning oldidagi skameykada alkogol ta’sirida uxlab yotganini aniqlagan. Qonunbuzar tezda ushlangan va unga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Ma’muriy javobgarlik kodeksining 183-moddasi (mayda bezorilik) bo‘yicha ma’muriy bayonnoma rasmiylashtirilgan.
Ish hujjatlari keyingi ko‘rib chiqish uchun tuman sudiga yuborilgan. Ushbu holat jamiyatda tartib-intizomni ta’minlash va qonun ustuvorligini saqlash borasida muhim ahamiyatga ega.
Alkogol ta’sirida jamoat joylarida tartibsizlik qilish qat’iyan taqiqlanadi va bunday holatlarga nisbatan qonuniy choralar ko‘riladi.

В Ташкенте 19-летний юноша задержан за мелкое хулиганство
Он был снят на видео, когда гулял по улице голым. Это происшествие произошло 7 августа в районе 19-го махалли Чилонзора.
По информации пресс-службы ГУВД Ташкента, участником инцидента оказался гражданин по имени А.А., родившийся в 2006 году.
Немного позже инспектор по профилактике обнаружил его спящим на скамейке перед многоквартирным домом в состоянии алкогольного опьянения. Правонарушитель был быстро задержан, и в отношении него был составлен административный протокол по статье 183 Кодекса об административной ответственности Республики Узбекистан (мелкое хулиганство).
Документы по делу были направлены в районный суд для дальнейшего рассмотрения. Этот случай имеет важное значение для обеспечения порядка и соблюдения законности в обществе.
Хулиганство в общественных местах в состоянии алкогольного опьянения строго запрещено, и в отношении таких случаев будут приняты законные меры.