Sankt-Peterburg O‘zbekistonda banket o‘tkazadi
Sankt-Peterburg maʼmuriyati Oʻzbekistonda rasmiy qabul tadbirini oʻtkazishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ushbu tadbir uchun ajratilgan byudjet 1,5 million rublni, yaʼni taxminan 234 million soʻmni tashkil etadi. Mablagʻlar gubernator Aleksandr Beglov ishtirokidagi banket uchun sarflanadi.
Xaridlar haqida maʼlumot Sankt-Peterburg tashqi aloqalar qoʻmitasi tomonidan eʼlon qilingan va bu yangilik ZakS.ru portali jurnalistlarining eʼtiborini tortgan. Tanlov gʻolibi boʻlgan pudratchi 80 kishilik ikki soatlik banketni tashkil qilishi shart.
Menyuda turli xil taomlar, jumladan, goʻshtli va baliqli taomlar, issiq ichimliklar, salatlar hamda shirinliklar boʻladi. Maxsus talab sifatida menyuda Sankt-Peterburg oshxonasining uchta anʼanaviy taomi kiritilishi lozim: Gatchina foreli, shampan vinosida sterlyad baliqi va anchous bilan shnelklops.
Shu bilan birga, menyuda choʻchqa goʻshti ishlatilishi qatʼiyan taqiqlanadi. Mehmonlarga shuningdek, vino, aroq va konyak kabi spirtli ichimliklar ham taklif etiladi.

Санкт-Петербург проводит банкет в Узбекистане
Администрация Санкт-Петербурга планирует провести официальное мероприятие в Узбекистане. Об этом сообщает Upl.uz.
Бюджет, выделенный на это мероприятие, составляет 1,5 миллиона рублей, что примерно равно 234 миллиона сумов. Средства будут потрачены на банкет с участием губернатора Александра Беглова.
Информация о закупках была опубликована Комитетом внешних связей Санкт-Петербурга, и эта новость привлекла внимание журналистов портала ZakS.ru. Подрядчик, ставший победителем конкурса, обязан организовать двухчасовой банкет на 80 человек.
В меню будут разнообразные блюда, включая мясные и рыбные блюда, горячие напитки, салаты и десерты. В качестве специального требования в меню должны быть включены три традиционных блюда петербургской кухни: Гатчинская форель, осетрина в шампанском и шнеклопс с анчоусами.
При этом использование свинины в меню строго запрещено. Гостям также будут предложены алкогольные напитки, такие как вино, водка и коньяк.