Favqulodda vaziyatlar vazirligi matbuot xizmati tomonidan sodir bo‘lgan zilzila haqida ma’lumot berildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Joriy yilning 8 avgust kuni soat 09:00 atrofida Andijon viloyatining Marhamat tumanida zilzila yuz berdi. Zilzilaning markazida yer osti tebranishlari kuchi 4 ballni tashkil etdi, magnituda esa 4,2 ga teng bo‘ldi.
Zilzila markazi yer yuzasidan 15 kilometr chuqurlikda joylashgan edi. Zilzila ta’siri quyidagi viloyatlarda sezildi: Andijon viloyatida 3 ball, Farg‘ona viloyatida 2 dan 3 ballgacha, Namangan viloyatida esa 2 ball kuchida bo‘ldi.
Shuningdek, zilzila markazi Toshkent shahridan 268 kilometr uzoqlikda joylashgani qayd etildi. Ushbu ma’lumotlar aholi xavfsizligini ta’minlash va ehtiyot choralarini ko‘rish uchun muhimdir.

В Андижанской области произошло землетрясение магнитудой 4 балла
Пресс-служба Министерства по чрезвычайным ситуациям предоставила информацию о произошедшем землетрясении. Об этом сообщает Upl.uz.
8 августа текущего года около 09:00 в Мархаматском районе Андижанской области произошло землетрясение. В эпицентре землетрясения сила подземных толчков составила 4 балла, а магнитуда равнялась 4,2.
Эпицентр землетрясения находился на глубине 15 километров от поверхности земли. Влияние землетрясения ощущалось в следующих областях: в Андижанской области - 3 балла, в Ферганской области - от 2 до 3 баллов, в Намангандской области - 2 балла.
Также было отмечено, что эпицентр землетрясения находился на расстоянии 268 километров от города Ташкента. Эти данные важны для обеспечения безопасности населения и принятия мер предосторожности.