Denovda gaz o‘g‘riligi yuzasidan ish ochildi
Uzenergoinspektsiya matbuot xizmati tomonidan ma’lum qilinishicha, Surxondaryo viloyati Uzenergoinspektsiyasi boshqarmasi xodimlari hamda gaz ta’minoti korxonasi mutaxassislari bilan hamkorlikda Denov shahrida nazorat tadbirlari o‘tkazildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ushbu tadbirlar davomida “I. I.” nomli xususiy korxonaning oshxonasi tabiiy gaz tarmog‘iga noqonuniy ravishda yashirincha ulanganligi aniqlandi.
Bu holat gaz ta’minoti korxonasiga jami 477,9 million so‘m zarar yetkazganligi tasdiqlandi. Aniqlangan holat yuzasidan barcha hujjatlar huquqni muhofaza qiluvchi organlarga taqdim etildi va aybdor shaxslarning qonuniy javobgarlikka tortilishi uchun chora ko‘rilmoqda.
Jinoyat kodeksining 166-moddasi 4-qismi bo‘yicha o‘g‘rilik jinoyati sifatida baholanib, aybdorlarga 15 yilgacha ozodlikdan mahrum etish jazosi qo‘llanilishi mumkin.

В Денове возбуждено дело по факту кражи газа
По сообщению пресс-службы Узэнергоинспекции, в городе Денов совместно с сотрудниками управления Узэнергоинспекции по Сурхандарьинской области и специалистами газоснабжающей компании были проведены контрольные мероприятия. Об этом сообщает Upl.uz.
В ходе этих мероприятий было установлено, что кухня частного предприятия под названием "И. И." незаконно подключена к сети природного газа.
Установлено, что данное обстоятельство нанесло газоснабжающей компании ущерб в размере 477,9 миллиона сумов. Все документы по выявленному факту были переданы правоохранительным органам, и принимаются меры для привлечения виновных к законной ответственности.
По части 4 статьи 166 Уголовного кодекса данное деяние квалифицируется как кража, и виновным может быть назначено наказание в виде лишения свободы на срок до 15 лет