Xorazmda Solik Servis xodimi pora bilan qo‘lga olindi
Davlat unitary korxonasi xodimi qo‘lga olindi, deb xabar beradi SGB matbuot xizmati. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
SGB xodimlari va Bosh prokuratura qoshidagi Departamentning hududiy boshqarmasi xodimlari bilan hamkorlikda Xorazm viloyatida maxsus tezkor tadbir o‘tkazildi. Tadbir davomida Gurlan tumanidagi "Solik Servis" davlat unitary korxonasi xodimi qo‘lga olindi.
U 12,5 million so‘m olgan vaqtida ikki nafar ishsiz fuqaroga 2025 yil yanvar oyidan iyun oyigacha bo‘lgan davr uchun yagona bazaga ish haqi haqidagi ma’lumotlarni kiritishda yordam berishni va ish joyidan haqiqiy ishga joylashmagan holda tegishli ma’lumotnomalarni berishni va’da qilgan. Mazkur holat bo‘yicha jinoyat ishi qo‘zg‘atildi va hozirda tergov harakatlari olib borilmoqda.
Ushbu holat davlat organlari tomonidan jiddiy nazoratga olingan. Tergov jarayonlari davomida barcha tomonlarning huquqlari va qonuniy manfaatlari himoya qilinadi.
Mazkur voqea korrupsiyaga qarshi kurashning muhim qismi sifatida baholanmoqda. Davlat xizmatlarida shaffoflik va qonuniylikni ta’minlash uchun zarur choralar ko‘rilmoqda.

В Хорезме сотрудник Солик Сервис был задержан с взяткой
Сотрудник государственного унитарного предприятия был задержан, сообщает пресс-служба СГБ. Об этом сообщает Upl.uz.
Сотрудниками СГБ и территориального управления Департамента при Генеральной прокуратуре совместно в Хорезмской области была проведена специальная оперативная акция. В ходе мероприятия был задержан сотрудник государственного унитарного предприятия "Солик Сервис" в Гурланском районе.
Он пообещал помочь двум безработным гражданам ввести данные о заработной плате в единую базу за период с января по июнь 2025 года, получив 12,5 миллиона сумов, и выдать соответствующие справки, не имея реального трудоустройства на рабочем месте. По данному факту возбуждено уголовное дело, и в настоящее время проводятся следственные действия.
Данный случай находится под серьезным контролем государственных органов. В ходе следственных процессов будут защищены права и законные интересы всех сторон.
Данный инцидент оценивается как важная часть борьбы с коррупцией. Приняты необходимые меры для обеспечения прозрачности и законности в государственных услугах.