Yunusobodda issiqlik tarmoqlari 2025 yilga ta’mirlanadi
Yunusobod tumanida issiqlik tarmoqlarini keng ko‘lamli ta’mirlash ishlari 2025 yil 30 avgustga qadar yakunlanadi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Bu haqda Veolia Energy Tashkent kompaniyasi ma’lum qildi. Rejalashtirilgan ta’mirlash va tiklash ishlari doirasida tumandagi yer osti muhandislik kollektorlarida va issiqlik tarmoqlarida quyidagi ishlar amalga oshirilmoqda.
Yunusobod tuman soliq boshqarmasidan Oluy ko‘chasidagi 1a-uygacha bo‘lgan hududda diametri 500 millimetr bo‘lgan quvurlar 2500 metr uzunlikda almashtirilmoqda. Ishlar montaj derazalari orqali avtokranlar yordamida bajarilmoqda.
Shuningdek, Toshkent axborot texnologiyalari universitetining ma’muriy binosidan Markaziy bank NBU binosigacha bo‘lgan yo‘nalishda diametri 500 millimetr bo‘lgan issiqlik tarmoqlari 280 metr uzunlikda yangilanmoqda. Bu yerda A.
Temur va Hakimzoda ko‘chalari kesishmasida, universitet yotoqxonasiga yaqin joyda, diametri 300 millimetr bo‘lgan tarmoqlar 200 metr masofada almashtirilmoqda. Shuningdek, Shahriston restorani hududidan temir yo‘lga qarab piyoda yo‘lak bo‘ylab diametri 500 millimetr bo‘lgan issiqlik tarmoqlari 450 metr uzunlikda yangilanmoqda.
Xalq banki binosidan Yunusobod tumani jinoyat sudi binosigacha bo‘lgan yo‘lda ham shunday diametrdagi tarmoqlar 450 metrda almashtirilmoqda. Barcha belgilangan ishlar 2025 yil 30 avgustgacha to‘liq yakunlanishi rejalashtirilgan.
Ushbu ta’mirlash ishlari hududdagi issiqlik ta’minotining ishonchliligi va samaradorligini oshirishga qaratilgan. Foydalanuvchilardan vaqtinchalik noqulayliklar uchun tushunish va sabr-toqat so‘raladi.

В Юнусабаде тепловые сети будут отремонтированы к 2025 году
В Юнусабадском районе работы по капитальному ремонту тепловых сетей будут завершены до 30 августа 2025 года. Об этом сообщает Upl.uz.
Об этом сообщила компания Veolia Energy Tashkent. В рамках запланированных работ по ремонту и восстановлению проводятся следующие работы на подземных инженерных коллекторах и тепловых сетях района.
В районе налоговой инспекции Юнусабадского района в зоне от дома 1а по улице Олуй заменяются трубы диаметром 500 миллиметров общей длиной 2500 метров. Работы выполняются с помощью автокранов через монтажные окна.
Также обновляются тепловые сети диаметром 500 миллиметров длиной 280 метров на направлении от административного здания Ташкентского университета информационных технологий до здания Центрального банка НБУ. Здесь,
на пересечении улиц А. Темура и Хакимзоды, вблизи общежития университета, заменяются сети диаметром 300 миллиметров на расстоянии 200 метров. Кроме того, от района ресторана Шахристон вдоль пешеходной дорожки к железной дороге обновляются тепловые сети диаметром 500 миллиметров длиной 450 метров.
На дороге от здания Народного банка до здания уголовного суда Юнусабадского района также заменяются сети такого же диаметра на 450 метрах. Все запланированные работы должны быть полностью завершены до 30 августа 2025 года.
Эти ремонтные работы направлены на повышение надежности и эффективности теплоснабжения в районе. Пользователей просят понять и проявить терпение за временные неудобства.