Buxoroda ichki ishlar xodimi pora bilan qo‘lga olindi
Davlat xavfsizlik xizmati matbuot xizmati xabariga ko‘ra, ichki ishlar organlari xodimi qo‘lga olindi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Davlat xavfsizlik xizmati xodimlari, ichki ishlar organlari va prokuratura vakillari bilan hamkorlikda Buxoro viloyatida maxsus tezkor tadbir o‘tkazildi. Tadbir davomida Buxoro shahar ichki ishlar bo‘limining tergov bo‘limi xodimi qo‘lga olindi.
U 13 ming AQSh dollarini olganligi aniqlanib, mazkur pul maxsus kimyoviy moddalar bilan oldindan ishlangan edi. Ushbu mablag‘ evaziga gumonlanuvchiga nisbatan jinoiy ishni to‘xtatib qo‘yishga yordam berishini xizmatdagi tanishlari orqali va’da qilgan.
Mazkur holat yuzasidan jinoiy ish qo‘zg‘atildi va hozirda tergov harakatlari olib borilmoqda. Ushbu tadbir qonun ustuvorligini ta’minlash va korrupsiyaga qarshi kurashish doirasida amalga oshirildi.
Ichki ishlar va xavfsizlik organlari aholi manfaatlarini himoya qilish uchun doimiy ravishda ishlamoqda.

облачно с прояснениями ветер 1.6 м/с, СВ
По сообщению пресс-службы Государственной службы безопасности, сотрудник органов внутренних дел был задержан. Об этом сообщает Upl.uz.
Сотрудники Государственной службы безопасности совместно с представителями органов внутренних дел и прокуратуры провели специальное оперативное мероприятие в Бухарской области. В ходе мероприятия был задержан сотрудник следственного отдела Бухарского городского управления внутренних дел.
Установлено, что он получил 13 тысяч долларов США, которые были заранее обработаны специальными химическими веществами. За эту сумму его знакомые по службе пообещали помочь прекратить уголовное дело в отношении подозреваемого.
По данному факту возбуждено уголовное дело, и в настоящее время проводятся следственные действия. Это мероприятие было проведено в рамках обеспечения верховенства закона и борьбы с коррупцией.