Bektemirda ko‘p kvartirali uyda yong‘in yuz berdi
Toshkent shahar Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi matbuot xizmatidan olingan ma’lumotga ko‘ra, 12 avgust kuni soat 12:00 atrofida Bektemir tumani, Rohat ko‘chasida joylashgan ko‘p kvartirali uylarning birida yong‘in yuz berdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Yong‘in yettinchi qavatdagi kvartirada tarqaldi. Soat 12:06 da voqea joyiga uchta yong‘in-qutqaruv brigadasi va ikki ta avtolestnitsa yetib keldi.
Yong‘in o‘chirish xizmatining tezkor va samarali harakatlari natijasida soat 12:12 da yong‘in to‘liq bartaraf etildi. Mazkur hodisa oqibatida hech kim jarohat olmadi.
Yong‘in natijasida 20 kvadrat metr maydondagi kvartiraning mebellari va ichki bezak buyumlari zarar ko‘rdi. Yong‘inning kelib chiqish sabablari hozirda aniqlanmoqda.

В Бектемире произошел пожар в многоквартирном доме
Согласно информации, полученной от пресс-службы управления по чрезвычайным ситуациям города Ташкента, 12 августа около 12:00 в одном из многоквартирных домов, расположенных на улице Рохат в районе Бектемир, произошел пожар. Об этом сообщает Upl.uz.
Пожар распространился в квартире на седьмом этаже. В 12:06 на место происшествия прибыли три пожарно-спасательных бригады и две автолестницы.
Благодаря оперативным и эффективным действиям службы по тушению пожаров, пожар был полностью ликвидирован в 12:12. В результате данного инцидента никто не пострадал.
В результате пожара повреждены мебель и предметы интерьера в квартире площадью 20 квадратных метров. Причины возникновения пожара в настоящее время устанавливаются.
Управление по чрезвычайным ситуациям настоятельно рекомендует гражданам строго соблюдать правила пожарной безопасности