Toshkent viloyati hokimi Zoir Mirzayev rahbarlarning ijtimoiy tarmoqlarda faol bo‘lmaganlari uchun keskin tanqid qildi va bunday amaldorlarning kelajagi yo‘qligini ta’kidladi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ushbu fikr 11 avgust kuni «Hokimiyat soati» tadbirida bildirildi. Zoir Mirzayev ayrim hokimlar internetda tanqid va salbiy munosabatdan qo‘rqib, tashabbus ko‘rsatishga jur’at etmayotganini qayd etdi.
Uning fikricha, bunday qarash noto‘g‘ri hisoblanadi. Hokim shunday dedi: «Faqat hokimlarni maqtashdan iborat bo‘lamizmi?
Agar bir necha marta tanqidga uchrasa, bu uning foydasiga bo‘ladi va u yanada pishiqroq bo‘ladi. O‘z ishini biladigan odam hech narsadan qo‘rqmaydi.
Ijtimoiy tarmoqlarda faol bo‘lmagan hokimning kelajagi yo‘q. Qayerga qochasan, qayerga yashinasan?
Har bir kamera oldidan qochib qutulib bo‘lmaydi. Sizni fotosurat qo‘yib, tanqid qilishlari mumkin.
Buni o‘zlashtirishni, tanqidni qabul qilishni o‘rganish kerak». Zoir Mirzayevning fikricha, rahbar uchun ochiqlik va aholiga ijtimoiy tarmoqlar orqali muloqotga tayyorlik zamonaviy boshliq uchun zarur xislatlardandir.
U 2021 yil noyabr oyida Toshkent viloyati hokimi lavozimiga tayinlangan. Birinchi yig‘ilishida ustuvor vazifalarni belgilab, unga murojaat qilganda «hurmatli» so‘zini ishlatmaslikni so‘ragan.
Zoir Mirzayev o‘zining ochiqligini doimiy ravishda namoyon etadi. U omma oldida muntazam ko‘rinib turadi, matbuot xizmati esa uning yig‘ilishlari va xalq deputatlari kengashi majlislaridan videolarni muntazam e’lon qiladi.

Зоир Мирзаев руководителей раскритиковал в социальных сетях
Глава Ташкентской области Зоир Мирзаев резко раскритиковал руководителей за их неактивность в социальных сетях и подчеркнул, что у таких чиновников нет будущего. Об этом сообщает Upl.uz.
Это мнение было высказано 11 августа на мероприятии «Час власти». Зоир Мирзаев отметил, что некоторые главы боятся критики и негативной реакции в интернете, и поэтому не решаются проявлять инициативу.
По его мнению, такой подход является неправильным. Глава сказал: «Мы только будем хвалить руководителей?
Если кто-то подвергнется критике несколько раз, это пойдет ему на пользу, и он станет более зрелым. Человек, который знает свою работу, не боится ничего.
У неактивного в социальных сетях главы нет будущего. Куда ты убежишь, где спрячешься?
Невозможно убежать от каждой камеры. Тебя могут сфотографировать и раскритиковать.
Нужно научиться это воспринимать, учиться принимать критику». По мнению Зоира Мирзаева, открытость и готовность к общению с населением через социальные сети являются необходимыми качествами для современного руководителя.
Он был назначен главой Ташкентской области в ноябре 2021 года. На первом собрании он обозначил приоритетные задачи и попросил не использовать слово «уважаемый» при обращении к нему.
Зоир Мирзаев постоянно демонстрирует свою открытость. Он регулярно появляется на публике, а пресс-служба регулярно публикует видео с его встреч и заседаний совета депутатов народа.