Farg‘onada quduqqa tushgan erkak qutqarildi
Farg‘ona viloyatida 13 avgust kuni soat 10:20 atrofida 25 metr chuqurlikdagi quduqqa tushib qolgan erkak inson qutqarildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Hodisa Farg‘ona tumani, Xonkiz qishlog‘i, Gulbok mahalla fuqarolar yig‘inida ro‘y berdi. Ma’lum bo‘lishicha, erkak quduqni tozalash jarayonida quduqqa tushib ketgan va undan keyin hushidan ketgan.
Bu haqda Farg‘ona viloyati Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi xabar berdi. Hodisa joyiga Favqulodda vaziyatlar xodimlari yetib borib, maxsus qutqaruv uskunalarini o‘rnatdilar.
Qutqaruvchi erkakni nafas olish apparatiga ulab, hushiga keltirdi. So‘ngra uni ehtiyotkorlik bilan quduqdan chiqarib, tez tibbiy yordam xodimlariga topshirdi.
Hozirda jabrlanuvchining ahvoli qoniqarli. Favqulodda vaziyatlar boshqarmasi hodisa joyida o‘z vaqtida va samarali harakat qilganligi uchun xodimlarga minnatdorlik bildirmoqda.
Bu kabi voqealar oldini olish uchun quduqlarni tozalashda ehtiyot choralarini ko‘rish muhimdir. Qutqaruv xizmatlari doimo tayyor turib, inson hayotini saqlashga intiladi.

В Фергане спасли мужчину, упавшего в колодец
13 августа в Ферганской области около 10:20 был спасен мужчина, упавший в колодец глубиной 25 метров. Об этом сообщает Upl.uz.
Инцидент произошел в Ферганском районе, в селе Хонгиз, в гражданском собрании махалли Гулбок. Как стало известно, мужчина упал в колодец во время его очистки и после этого потерял сознание.
Об этом сообщила Ферганская область управления по чрезвычайным ситуациям. На место происшествия прибыли сотрудники экстренных служб и установили специальное спасательное оборудование.
Спасатель подключил мужчину к аппарату для дыхания и привел его в сознание. Затем его осторожно извлекли из колодца и передали сотрудникам скорой медицинской помощи.
В настоящее время состояние пострадавшего удовлетворительное. Управление по чрезвычайным ситуациям выражает благодарность сотрудникам за своевременные и эффективные действия на месте происшествия.
Для предотвращения подобных случаев важно принимать меры предосторожности при очистке колодцев. Спасательные службы всегда готовы и стремятся сохранить человеческие жизни.