Shaxrixonda noqonuniy xo‘roz jangi tashkil etildi
Andijon viloyati Ichki ishlar bosh boshqarmasi matbuot xizmatining xabar berishicha, Shaxrixon tumanida o‘tkazilgan tezkor tadbir davomida ikki nafar jinoyatga aloqador shaxs qo‘lga olindi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ular mevali bog‘ hududida xo‘roz janglarini tashkil qilgan. Ichki ishlar organlari xodimlari tomonidan olib borilgan maxsus operatsiyalar natijasida ushbu shaxslar noqonuniy o‘yin maydonchasini yaratib, tomoshabinlardan pul yig‘ib, garovlar qabul qilganlari aniqlangan.
Operativ tadbir vaqtida noqonuniy maskanda o‘nlab tomoshabinlar bo‘lgan. Tadbirda ikki xo‘roz, 300 AQSh dollari va 1 377 000 so‘m pul mablag‘lari musodara qilindi.
Ushbu holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining "Qimor o‘yinlarini tashkil etish va o‘tkazish" moddasining birinchi qismi bo‘yicha jinoyat ishi qo‘zg‘atildi. Jinoyatga aloqador shaxslarga yetti yilgacha ozodlikdan mahrum qilish jazosi qo‘llanilishi mumkin.

небольшой дождь ветер 2.3 м/с, В
По сообщению пресс-службы Главного управления внутренних дел Андижанской области, в ходе оперативного мероприятия, проведенного в Шахрисабзе, были задержаны два человека, связанных с преступлением. Об этом сообщает Upl.uz.
Они организовали петушиные бои на территории фруктового сада. В результате специальных операций, проведенных сотрудниками органов внутренних дел, было установлено, что эти лица создали незаконную игровую площадку, собирали деньги с зрителей и принимали ставки.
Во время оперативного мероприятия в незаконном заведении находилось десятки зрителей. В ходе мероприятия были изъяты два петуха, 300 долларов США и 1 377 000 сумов.
По данному факту возбуждено уголовное дело по части первой статьи "Организация и проведение азартных игр" Уголовного кодекса Республики Узбекистан. Лицам, причастным к преступлению, может грозить наказание в виде лишения свободы на срок до семи лет.