Interpol hamkorligida qidiruvdagi jinoyatchilar ushlandi
O‘zbekiston fuqarolari bo‘lib, jinoiy javobgarlikdan qochib, chet elda yashirinib yurgan shaxslar qo‘lga olindi, deb xabar beradi Ichki ishlar vazirligining matbuot xizmati. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Toshkentdagi Interpol byurosi xodimlari, Ankara va Amerika Qo‘shma Shtatlaridagi hamkasblari bilan hamkorlikda tezkor-qidiruv tadbirlarini olib borishdi. Ushbu tadbirlar natijasida to‘rt nafar qidiruvdagi jinoyatchi ushlangan.
Ularning ikkitasi Turkiyada, ikkitasi esa AQShda qo‘lga olindi. Ushbu shaxslar turli jinoyatlarda, jumladan, firibgarlik va soliq to‘lovlaridan qasddan qochish kabi og‘ir jinoyatlarda ayblanmoqda.
Kerakli hujjatlar tayyorlanganidan so‘ng, qidiruvdagi fuqarolar Nyu-York va Istanbul shaharlaridan Toshkent shahridagi Islom Karimov nomidagi xalqaro aeroportga olib kelindi. Yaqin kunlarda ularning jinoyat ishlari bo‘yicha tergov harakatlari qayta boshlanadi.
Tergov yakunlangach, ish qonuniy hal qilish uchun sudga topshiriladi. Bu jarayonlarda barcha qonuniy talablar qat’iy bajariladi va adolat ta’minlanadi.

В сотрудничестве с Интерполом задержаны преступники, находившиеся в розыске
Сообщается пресс-службой Министерства внутренних дел, что граждане Узбекистана, скрывавшиеся за границей от уголовной ответственности, были задержаны. Об этом сообщает Upl.uz.
Сотрудники бюро Интерпола в Ташкенте совместно с коллегами из Анкары и Соединённых Штатов Америки провели оперативно-розыскные мероприятия. В результате этих мероприятий были задержаны четыре разыскиваемых преступника.
Двое из них были задержаны в Турции, двое — в США. Эти лица обвиняются в различных преступлениях, включая мошенничество и умышленное уклонение от уплаты налогов.
После подготовки необходимых документов разыскиваемые граждане были доставлены из Нью-Йорка и Стамбула в международный аэропорт имени Ислама Каримова в Ташкенте. В ближайшие дни возобновятся следственные действия по их уголовным делам.
По завершении расследования дело будет передано в суд для законного рассмотрения. Во всех этих процессах будут строго соблюдаться все законные требования и обеспечиваться справедливость.