Sirdaryoda narkotik moddalar bilan ushlangan shaxslar
Ichki ishlar vazirligi matbuot xizmati tomonidan berilgan ma’lumotga ko‘ra, giyohvand moddalar noqonuniy aylanishiga aloqador shaxslar qo‘lga olindi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Joriy yilning 12 avgust kuni yagona qo‘ng‘iroqlar markaziga kelgan ma’lumot asosida Milliy xavfsizlik xizmati va ichki ishlar organlari tomonidan maxsus tezkor tadbir o‘tkazildi. Tadbir davomida “Sirdaryo” postida “Equinox” rusumli avtomobil to‘xtatildi.
Avtomobil haydovchisi 1997 yilda tug‘ilgan fuqaro bo‘lib, tekshiruvda avtomobildan yashirilgan narkotik moddalar, jumladan 600 gramm gashish, 3 gramm opiy hamda 44 dona psixotrop “Regapen” dori vositasi topildi. Bundan tashqari, avtomobil yo‘lovchisidan qo‘shimcha 146 gramm gashish aniqlandi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, gumonlanuvchilar narkotiklarni Toshkent viloyati Zangiota tumanidagi xaridorga yetkazib berishga harakat qilgan. Olingan ma’lumotlar asosida Zangiota tumani aholisi bo‘lgan shaxs qo‘lga olindi.
Ushbu shaxs ilgari O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining “Narkotik vositalarni noqonuniy ishlab chiqarish, sotib olish, saqlash va boshqa harakatlar” moddasi bo‘yicha sudlanganligi ma’lum bo‘ldi. Uning uyida ikki dona kannabis o‘simligi ham topildi.
Hozirda mazkur holat bo‘yicha tergov harakatlari olib borilmoqda. Ichki ishlar organlari giyohvand moddalarga qarshi kurashni davom ettiradi va fuqarolardan bunday holatlar haqida xabardor bo‘lishni so‘raydi.

В Сырдарье задержаны лица, связанные с наркотиками
По информации пресс-службы Министерства внутренних дел, задержаны лица, причастные к незаконному обороту наркотических веществ. Об этом сообщает Upl.uz.
12 августа текущего года на основании информации, поступившей в единый центр звонков, Национальная служба безопасности и органы внутренних дел провели специальное оперативное мероприятие. В ходе мероприятия на посту «Сырдарья» был остановлен автомобиль марки «Equinox».
Водитель автомобиля, гражданин 1997 года рождения, при проверке был обнаружен спрятанный наркотик: 600 граммов гашиша, 3 грамма опия и 44 психотропных препарата «Регапен». Кроме того, у пассажира автомобиля выявлено дополнительно 146 граммов гашиша.
По данным, подозреваемые пытались доставить наркотики покупателю в Зангиатинском районе Ташкентской области. На основании полученной информации был задержан житель Зангиатинского района.
Известно, что данный человек ранее был судим по статье Уголовного кодекса Республики Узбекистан «Незаконное производство, приобретение, хранение и другие действия с наркотическими средствами». В его доме также были обнаружены два растения каннабиса.
В настоящее время по данному факту проводятся следственные действия. Органы внутренних дел продолжают борьбу с наркотиками и призывают граждан сообщать о подобных случаях.