Shota Rustaveli ko‘chasida bola jarohatlandi
Insider.uz saytining ma’lumotlariga ko‘ra, Shota Rustaveli ko‘chasida rekonstruktsiya ishlari olib borilayotgan hududda 9 yoshli bola jarohatlandi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Bola yo‘l chetida piyoda yurib ketayotganda oyo‘g‘i tirnashib, boshini urgan. Hozirda bola shifoxonada davolanmoqda va unga miya jarohati qo‘yilgan.
Manbaning bildirishicha, bolaning ahvoli og‘ir deb baholanmoqda. Xokimiyat ma’lumotlariga ko‘ra, rekonstruktsiya ishlari asosan avtomobillar harakati uchun mo‘ljallangan yo‘l qismida olib borilgan.
Bu hududda piyodalar, ayniqsa bolalar uchun xavf mavjud. Ushbu joyda to‘siqlar o‘rnatilgan, biroq ba’zan avtomobil haydovchilari yoki piyodalar harakati sababli ular joyidan siljiydi.
Toshkent shahar hokimiyati matbuot xizmati jabrlangan bolaning oilasiga chuqur hamdardlik bildirdi. Shuningdek, Yakkasaroy tumani hokimiyati va ushbu hudud uchun mas’ul bo‘lgan pudratchi tashkilot oilaga davolanish va zarur yordam ko‘rsatishda to‘liq ko‘mak berishini ta’kidladi.

На улице Шота Руставели ребенок получил травму
По данным сайта Insider.uz, на улице Шота Руставели, в районе, где ведутся работы по реконструкции, пострадал 9-летний ребенок. Об этом сообщил Upl.uz.
Ребенок шел по обочине дороги, поранил ногу и ударился головой. В настоящее время ребенок находится на лечении в больнице, у него диагностирована черепно-мозговая травма.
По информации источника, состояние ребенка оценивается как тяжелое. По данным властей, работы по реконструкции в основном проводились на участке дороги, предназначенном для движения автомобилей.
В этом районе существует опасность для пешеходов, особенно для детей. На этом месте установлены ограждения, однако иногда они сдвигаются с места из-за движения автомобилей или пешеходов.
Пресс-служба хокимията города Ташкента выразила глубокие соболезнования семье пострадавшего ребенка. Также хокимият Яккасарайского района и подрядная организация, ответственная за этот участок, подчеркнули, что окажут семье полную поддержку в лечении и необходимой помощи.