2024 yil 16 avgust kuni Toshkent viloyatida 5 yoshli bola uyidan chiqib ketib, qaytib kelmadi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Bugun ma’lum bo‘lishicha, bolaning vafot etgani aniqlangan. Bola Urta Chirchiq tumanida istiqomat qilgan va taxminan soat 14:30 da uyidan chiqib ketgan.
Oila a’zolarining so‘zlariga ko‘ra, bolaning jasadi suvda topilgan. Mas’ul tashkilotlar ota-onalarga kichik yoshdagi bolalarni ko‘zdan qochirmaslik va ularni yolg‘iz ko‘chaga chiqarishdan tiyilish tavsiya qilinmoqda.
Bolalarni xavfsizligiga alohida e’tibor qaratish zarur. Ushbu holat ota-onalar va jamiyat uchun ogohlik bo‘lishi lozim.
Bolalarimizning hayoti va sog‘lig‘i bizning eng asosiy mas’uliyatimizdir. Shuning uchun har bir oilada bolalarga g‘amxo‘rlik qilish va ularni himoya qilish borasida ehtiyot choralarini ko‘rish muhimdir.

В Ташкентской области скончался 5-летний ребенок
16 августа 2024 года в Ташкентской области 5-летний ребенок вышел из дома и не вернулся. Об этом сообщил Upl.uz.
Сегодня стало известно, что ребенок скончался. Ребенок проживал в Урта-Чирчикском районе и примерно в 14:30 вышел из дома.
По словам членов семьи, тело ребенка было найдено в воде. Ответственные организации рекомендуют родителям не выпускать маленьких детей из виду и избегать того, чтобы они выходили одни на улицу.
Особое внимание необходимо уделять безопасности детей. Этот случай должен стать предупреждением для родителей и общества.
Жизнь и здоровье наших детей — наша главная ответственность. Поэтому в каждой семье важно принимать меры предосторожности для заботы и защиты детей.