Xorazmda noqonuniy qimor o‘yini to‘xtatildi
Xorazm viloyati Ichki ishlar boshqarmasi matbuot xizmati tomonidan noqonuniy faoliyat to‘xtatib qo‘yilgani haqida xabar berildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ichki ishlar organlari xodimlari tomonidan maxsus tezkor tadbir o‘tkazildi. Tadbir davomida 1966 yilda tug‘ilgan Xonqa tumanining bir aholisi o‘z uyida qimor o‘yinlari uyushmasini tashkil qilgani aniqlandi.
Tadbir vaqtida uning uyida Xonqa, Qo‘shkupir va Yangiyer tumanlari, shuningdek, Xiva shahri hamda Qoraqalpog‘iston Respublikasi hududidan kelgan jami 9 kishi bo‘lgan. Ular pul tikib qimor o‘ynashgan.
Shuningdek, 37,5 million so‘m va 4100 AQSh dollari miqdorida pul tikish uchun ishlatilgan mablag‘lar aniqlanib, musodara qilindi. Ushbu holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining “Qimor o‘yinlarini tashkil etish va o‘tkazish” moddasi bo‘yicha jinoyat ishi qo‘zg‘atildi.

В Хорезме пресечена незаконная азартная игра
Пресс-служба Управления внутренних дел Хорезмской области сообщила о прекращении незаконной деятельности. Об этом сообщил Upl.uz.
Сотрудниками органов внутренних дел была проведена специальная оперативная операция. В ходе мероприятия было установлено, что житель Хонкаского района, родившийся в 1966 году, организовал у себя дома азартные игры.
Во время операции в его доме находились 9 человек из Хонка, Кошкупира и Янгиерских районов, а также из города Хива и Республики Каракалпакстан. Они играли в азартные игры на деньги.
Также были обнаружены и изъяты средства, использованные для ставок, в размере 37,5 миллиона сумов и 4100 долларов США. По данному факту возбуждено уголовное дело по статье Уголовного кодекса Республики Узбекистан «Организация и проведение азартных игр».