Toshkentda 17 yoshli o‘smir kanalda cho‘kib ketdi
Bu haqda O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi matbuot xizmati xabar berdi. Ma’lumotlarga ko‘ra, voqea 2023 yil 22 avgust kuni sodir bo‘lgan.
O‘smir suvga tushib ketgan kepkani olishga harakat qilgan. U kanalda cho‘kib, o‘zining kuchi bilan suvdan chiqolmagan.
Do‘sti unga yordam berishga urinib, o‘zini qiyinlik bilan qutqarib qolgan. Afsuski, hodisa joyiga yetib kelgan qutqaruvchilar o‘smir tanasini topa olishmadi, chunki kuchli oqim uni kanal bo‘ylab pastga olib ketgan.
Qidiruv ishlari davom etmoqda. Hodisa yuzasidan barcha zarur choralar ko‘rilmoqda.
Ommaviy xavfsizlikni ta’minlash va bunday holatlarning oldini olish uchun mutasaddilar tomonidan nazorat kuchaytirilmoqda.

В Ташкенте 17-летний подросток утонул в канале
Об этом сообщила пресс-служба Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан. По данным, происшествие случилось 22 августа 2023 года.
Подросток пытался достать упавшую в воду кепку. Он утонул в канале и не смог самостоятельно выбраться из воды.
Друг пытался помочь ему и с трудом спас себя. К сожалению, прибывшие на место спасатели не смогли найти тело подростка, так как сильное течение унесло его вниз по каналу.
Поиск продолжается. По факту происшествия принимаются все необходимые меры.
Для обеспечения общественной безопасности и предотвращения подобных случаев ответственные лица усиливают контроль.