Toshkentda ochiq hududda tez yong‘in o‘chirildi
Favqulodda vaziyatlar vazirligi matbuot xizmati tomonidan quyidagi ma’lumot berildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
2024 yil 22 avgust kuni soat taxminan 13:30 da Toshkent shahar Favqulodda vaziyatlar boshqarmasiga ochiq hududda qog‘oz chiqindilari va quruq o'tlarning yong‘in boshlangani haqida xabar kelib tushdi. Hodisa Toshkent shahrining Yangihayot tumani hududidagi "Chortok" mahallasida sodir bo‘ldi.
To‘rt daqiqa ichida yong‘in va qutqaruv xizmatlari hodisa joyiga yetib bordi va yong‘inni o‘chirish ishlarini boshladi. Soat 13:52 da yong‘in nazoratga olindi, 14:16 da esa to‘liq o‘chirilgan.
Yong‘inni o‘chirishda jami sakkizta yong‘in-qutqaruv jamoasi faol ishtirok etdi. Shuningdek, "Tashkent Index" savdo majmuasida yong‘in bo‘lgani haqidagi ma’lumotlar haqiqatga to‘g‘ri kelmasligi ta’kidlandi.

В Ташкенте на открытой территории быстро потушили пожар
Пресс-служба Министерства по чрезвычайным ситуациям предоставила следующую информацию. Об этом сообщил Upl.uz.
22 августа 2024 года примерно в 13:30 в Главное управление по чрезвычайным ситуациям города Ташкента поступило сообщение о возгорании бумажного мусора и сухой травы на открытой территории. Инцидент произошёл в районе Янгиҳаёт города Ташкента, в микрорайоне "Чорток".
В течение четырёх минут пожарные и спасательные службы прибыли на место происшествия и начали тушение пожара. В 13:52 пожар был взят под контроль, а в 14:16 полностью ликвидирован.
В тушении пожара приняли участие всего восемь пожарно-спасательных команд. Также было отмечено, что информация о пожаре в торговом комплексе "Tashkent Index" не соответствует действительности.