Huquqni muhofaza qiluvchi xodim bilan janjal yuz berdi
Ijtimoiy tarmoqlarda huquqni muhofaza qiluvchi organ xodimi bilan fuqarolar o‘rtasida yuzaga kelgan janjalga oid video tarqaldi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ushbu videoni jabrlangan fuqarolardan biri o‘zi e’lon qilgan. Videoda fuqaroning huquqni muhofaza qiluvchi xodimdan avtoturargoh qoidalarini buzmaslikni talab qilayotgani aks etgan.
Keyin esa tomonlar o‘rtasida janjal boshlanib, natijada fuqaroga tibbiy yordam ko‘rsatilgani ko‘rsatiladi. Hozircha rasmiy idoralar ushbu holatga munosabat bildirmagan.
Taxmin qilinishicha, xodimga nisbatan xizmat tekshiruvi boshlanishi mumkin. Ushbu voqea yuzasidan tekshiruv va tergov ishlari olib borilmoqda.
Odamlar o‘rtasidagi munosabatlarda qonun va tartib-qoidalar doimo hurmat qilinishi zarurligi ta’kidlanmoqda. Huquqni muhofaza qiluvchi organlarning xodimlari o‘z vazifasini adolatli va qonun doirasida bajarishi muhimdir.
Shuningdek, fuqarolar ham o‘z huquq va majburiyatlarini bilishi hamda tartib-qoidalarga rioya qilishi lozim. Bu kabi holatlar oldini olish uchun barcha tomonlar mas’uliyat bilan yondashishi zarur.

Конфликт с сотрудником правоохранительных органов
В социальных сетях распространилось видео конфликта между сотрудником правоохранительных органов и гражданами. Об этом сообщил Upl.uz.
Данное видео было опубликовано одним из пострадавших граждан. На видео видно, как гражданин требует от сотрудника правоохранительных органов не нарушать правила парковки.
Затем между сторонами начинается конфликт, в результате которого гражданину оказывается медицинская помощь. Пока официальные органы не дали комментариев по данному инциденту.
Предполагается, что в отношении сотрудника может быть начата служебная проверка. По данному случаю ведутся проверочные и следственные мероприятия.
Подчеркивается необходимость всегда уважать закон и порядок в отношениях между людьми. Сотрудники правоохранительных органов должны выполнять свои обязанности справедливо и в рамках закона.
Также граждане должны знать свои права и обязанности, а также соблюдать правила и нормы. Для предотвращения подобных случаев все стороны должны подходить к ситуации с ответственностью.