Seoulda 17 yoshli o‘smir cho‘kib vafot etdi
Avvalroq, 17 yoshli o‘smirning Seoul Mun hududidan o‘tuvchi Burijar kanalida cho‘kib ketgani haqida xabar berilgan edi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Hodisa 2023 yil 22 avgust kuni sodir bo‘lgan. Ma’lum bo‘lishicha, o‘smir suvga tushib ketgan kepkasini olish uchun kanaldagi suvga sakragan, biroq undan chiqib kela olmagan.
Uning do‘sti yordam berishga harakat qilgan, ammo o‘zi qiyinlik bilan qutulgan. O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi ma’lumotlariga ko‘ra, 24 avgust kuni Burijar kanalidan ikki kun oldin cho‘kib ketgan 17 yoshli o‘smirning jasadi topilgan.
Halok bo‘lgan o‘smir Seoul Mun kompleksidagi bir muassasada ofitsiant sifatida ishlagan. Hozirda ushbu holat bo‘yicha dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.
Hodisaning sabablarini aniqlash va barcha shart-sharoitlarni o‘rganish uchun zarur chora-tadbirlar ko‘rilmoqda.

В Сеуле 17-летний подросток утонул
Ранее сообщалось, что 17-летний подросток утонул в канале Буриджар, проходящем через район Сеул Мун. Об этом сообщил Upl.uz.
Инцидент произошёл 22 августа 2023 года. По данным, подросток прыгнул в воду, чтобы достать упавшую кепку, но не смог выбраться из канала.
Его друг пытался помочь, но сам с трудом спасся. По информации Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан, 24 августа из канала Буриджар было извлечено тело 17-летнего подростка, утонувшего два дня назад.
Погибший подросток работал официантом в одном из учреждений комплекса Сеул Мун. В настоящее время проводится предварительное расследование по данному случаю.