Xorazmda gaz stantsiyasida qonunbuzarlik aniqlandi
Uzenergoinspektsiya matbuot xizmati tomonidan ma’lum qilinishicha, avtomobil gaz quyish stantsiyasining faoliyatida qonunbuzarliklar aniqlandi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Xorazm viloyati hududiy boshqarmasi mutaxassislari tomonidan “G.U.I.” MChJga qarashli suyuq gaz sotish bilan shug‘ullanuvchi avtomobil gaz quyish stantsiyasida tekshiruv o‘tkazildi. Tekshiruv jarayonida ushbu stantsiyada iste’molchilarga suyuq gaz davlat tomonidan belgilangan taqqoslash nazoratidan o‘tmagan uskunalar orqali sotilgani aniqlangan.
Bu esa, yoqilg‘i miqdorida noaniqliklar yuzaga kelishiga sabab bo‘lishi mumkinligini ko‘rsatadi. Mazkur holat bo‘yicha gaz quyish stantsiyasiga moliyaviy jarima qo‘llanilib, jami 245 million so‘m miqdorida mablag‘ undirildi.
Jarima miqdori, qonunbuzarlik bilan sotilgan suyuq gaz qiymatining 50 foizi asosida hisoblandi. Ushbu chora-tadbirlar yoqilg‘i xavfsizligi va iste’molchilar manfaatlarini himoya qilish maqsadida amalga oshirildi.

В Хорезме выявлено нарушение на газовой станции
По сообщению пресс-службы Узэнергоинспекции, в деятельности автомобильной газозаправочной станции выявлены нарушения закона. Об этом сообщил Upl.uz.
Специалистами территориального управления Хорезмской области была проведена проверка на автомобильной газозаправочной станции, принадлежащей ООО «G.U.I.», занимающейся продажей сжиженного газа. В ходе проверки было установлено, что на данной станции потребителям продавали сжиженный газ через оборудование, не прошедшее государственный контроль поверки.
Это может привести к неточностям в количестве топлива. По данному факту к газозаправочной станции был применён финансовый штраф в размере 245 миллионов сумов.
Размер штрафа был рассчитан исходя из 50 процентов стоимости сжиженного газа, проданного с нарушением. Эти меры были приняты с целью обеспечения безопасности топлива и защиты интересов потребителей.