Farg‘onada oltin kontrabanda ushlangan ikki shaxs
Davlat xavfsizlik xizmati matbuot xizmati tomonidan oltin bezaklar kontrabandasining aniqlangani haqida ma’lumot berildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Chegara qo‘shinlari xodimlari hamda Farg‘ona viloyati bojxona boshqarmasi vakillari bilan hamkorlikda maxsus tezkor tadbir o‘tkazildi. Tadbir davomida Farg‘ona tumani, 1991 va 1993 yillarda tug‘ilgan ikki nafar fuqarosi qo‘lga olindi.
Ular Qirg‘izistondan noqonuniy ravishda 19 kilogramm 119 gramm oltin bezaklarni davlat chegarasidan o‘tkazishga uringanlari aniqlangan. Ushbu oltin bezaklarning dastlabki qiymati taxminan 20 milliard so‘mni tashkil etadi.
Hozirda musodara qilingan barcha oltin buyumlari ekspertizadan o‘tkazilmoqda. Jinoyat ishi qo‘zg‘atish masalasi hal qilinmoqda.

В Фергане задержаны два человека с контрабандой золота
Пресс-служба Государственной службы безопасности сообщила о выявлении контрабанды золотых украшений. Об этом сообщил Upl.uz.
Совместно с сотрудниками пограничных войск и представителями таможенного управления Ферганской области была проведена специальная оперативная акция. В ходе мероприятия были задержаны два гражданина Ферганского района, родившиеся в 1991 и 1993 годах.
Выяснилось, что они пытались незаконно провезти через государственную границу из Кыргызстана 19 килограммов 119 граммов золотых украшений. Первоначальная стоимость этих золотых изделий составляет примерно 20 миллиардов сум.
В настоящее время все изъятые золотые изделия проходят экспертизу. Решается вопрос о возбуждении уголовного дела.