Denovda Nexia va Lacetti to‘qnashuvi sodir bo‘ldi
Surxondaryo viloyati IIB Yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi matbuot xizmatidan ma’lum qilinishicha, 2025 yil 27 avgust kuni soat 10:05larda Denov tumani “Kaytmas” mahallasida yo‘l-transport hodisasi sodir bo‘lgan. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Nexia rusumli avtomobilning 2006 yilda tug‘ilgan haydovchisi oldinda harakatlanayotgan transport vositasini ortda qoldirish maqsadida qarama-qarshi harakat yo‘lagiga chiqqan va Lacetti rusumli avtomobil bilan to‘qnashgan. Lacetti haydovchisi 1986 yilda tug‘ilgan shaxs bo‘lib, avariya natijasida ikkala avtomobil haydovchilari hamda yo‘lovchilar jarohat olgan.

В Денове произошла авария с участием Nexia и Lacetti
По информации пресс-службы Управления безопасности дорожного движения УВД Сурхандарьинской области, 27 августа 2025 года около 10:05 в районе «Кайтмас» города Денов произошло дорожно-транспортное происшествие. Об этом сообщает Upl.uz.
Водитель автомобиля марки Nexia, 2006 года рождения, выехал на полосу встречного движения с целью обгона впереди идущего транспортного средства и столкнулся с автомобилем марки Lacetti. Водитель Lacetti — лицо, родившееся в 1986 году. В результате аварии оба водителя и пассажиры получили травмы.
Все пострадавшие были доставлены в больницу. Транспортные средства получили серьезные технические повреждения.