Namanganda qidiruvdagi jinoyatchi ushlangan
Namangan viloyati matbuot xizmatining xabar berishicha, qidiruvda bo‘lgan jinoyatchi ushlangan. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ichki ishlar organlari xodimlari tomonidan tezkor-qidiruv tadbirlari o‘tkazildi. Ushbu tadbirlar davomida Namangan viloyatining Davlatobod tumanida, yangi Namangan tumanining Guliston mahallasida yashovchi, 2004 yilda tug‘ilgan shaxs qo‘lga olindi.
Aniqlanishicha, ushbu shaxs O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 131-moddasining 3-qismi bo‘yicha, ya’ni o‘n olti yoshga to‘lmagan shaxs bilan jinsiy aloqa qilishda gumon qilinmoqda. Jinoyatchiga 8 dan 10 yilgacha ozodlikdan mahrum qilish jazosi qo‘llanishi mumkin.
Hozirda ushlangan shaxs Namangan viloyati IIB vaqtincha saqlash izolyatoriga joylashtirilgan. Uning jinoyat ishi bo‘yicha tergov harakatlari davom etmoqda.

В Намангане задержан разыскиваемый преступник
По сообщению пресс-службы Наманганской области, разыскиваемый преступник задержан. Об этом сообщил Upl.uz.
Сотрудниками органов внутренних дел проведены оперативно-розыскные мероприятия. В ходе этих мероприятий в Давлатободском районе Наманганской области, в махалле Гулистон нового Наманганского района был задержан гражданин, родившийся в 2004 году.
Выяснилось, что данный человек подозревается по части 3 статьи 131 Уголовного кодекса Республики Узбекистан, то есть в совершении полового акта с лицом, не достигшим шестнадцатилетнего возраста. Преступнику может грозить наказание в виде лишения свободы на срок от 8 до 10 лет.
В настоящее время задержанный помещён в изолятор временного содержания УВД Наманганской области. По уголовному делу продолжаются следственные действия.