Zangiotada noqonuniy tamaki savdosi to‘xtatildi
Bosh prokuratura huzuridagi Departament matbuot xizmati tomonidan noqonuniy tamaki mahsulotlari aylanmasi to‘xtatilgani haqida ma’lumot berildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Zangiota tumani bo‘yicha Bosh prokuratura Departamenti xodimlari tomonidan maxsus tezkor tadbir o‘tkazildi. Tadbir davomida ikki nafar shaxs 240 quti elektron sigaretani jami 52,8 million so‘mga sotishga uringan vaqtida ushlangan.
Ularning qo‘lidan turli nomdagi elektron tamaki mahsulotlari, umumiy qiymati 84,7 million so‘m bo‘lgan daliliy ashyolar sifatida olib qo‘yildi. Ushbu holat bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining “Etanol spirtini, alkogol va tamaki mahsulotlarini noqonuniy aylanmasi yoki ishlab chiqarilishi” moddasi bo‘yicha jinoyat ishi qo‘zg‘atildi.

В Зангиоте прекращена незаконная продажа табака
Пресс-служба Департамента при Генеральной прокуратуре сообщила о прекращении оборота незаконной табачной продукции. Об этом сообщил Upl.uz.
Сотрудниками Департамента Генеральной прокуратуры по Зангиотинскому району была проведена специальная оперативная акция. В ходе мероприятия двое лиц были задержаны при попытке продать 240 пачек электронных сигарет на общую сумму 52,8 миллиона сум.
У них изъяты различные виды электронных табачных изделий на общую сумму 84,7 миллиона сум в качестве вещественных доказательств. По данному факту возбуждено уголовное дело по статье Уголовного кодекса Республики Узбекистан «Незаконный оборот или производство этанолового спирта, алкогольной и табачной продукции».