Toshkentda yo‘l qoidalarini 350 martadan oshiq buzdi
Toshkent shahrida yo‘l harakati qoidalarini 350 dan ortiq marta buzgan ayol aniqlanganligi haqida Majburiy ijro byurosi xabar berdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Umumiy hisobda buzilishlar soni 354 taga yetgan. Fuqaroda yo‘l harakati qoidalarini buzishdan tashqari boshqa qarzdorliklar ham mavjud edi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, yo‘l harakati qoidalarini buzganlik uchun jarimalar summasi 258,7 million so‘mni tashkil etadi. Ayolning avtomobili bankda garov sifatida rasmiylashtirilgan bo‘lib, avtomobil markasi Jetour hisoblanadi.
Toshkent shahar Majburiy ijro byurosiga Jetour avtomobil egasiga oid 370 ta ijro hujjati kelib tushgan. Ularning umumiy summasi 328,71 million so‘mni tashkil etadi.
Ulardan 354 tasi to‘lanmagan jarimalarni undirish bo‘yicha, jami 258,7 million so‘m; 14 tasi soliqlar bo‘yicha qarzdorlikni undirish bo‘yicha, jami 51,82 million so‘m; shuningdek, Mirzo-Ulug‘bek tumanlararo fuqarolik ishlari sudining 2025 yil 17 iyuldagi qaroriga asosan, 18,2 million so‘m kredit qarzini undirish bo‘yicha 1 ta ish mavjud. Ushbu ishlar 2024 yildan 2025 yilgacha bo‘lgan davrda kelib tushgan.
Hozirda 370 ta ijro hujjati bo‘yicha ijro harakatlari olib borilmoqda. Fuqarodan qarzdorliklarni to‘lash talab qilinadi.

В Ташкенте нарушил правила дорожного движения более 350 раз
В Ташкенте выявлена женщина, которая нарушила правила дорожного движения более 350 раз, сообщает Бюро обязательного исполнения. Об этом сообщает Upl.uz.
Общее количество нарушений достигло 354. У гражданки, кроме нарушений правил дорожного движения, имелись и другие задолженности.
По данным, сумма штрафов за нарушение правил дорожного движения составляет 258,7 миллиона сумов. Автомобиль женщины оформлен в залог в банке, марка автомобиля — Jetour.
В Ташкентское городское бюро обязательного исполнения поступило 370 исполнительных документов, связанных с владельцем автомобиля Jetour. Их общая сумма составляет 328,71 миллиона сумов.
Из них 354 — по взысканию неоплаченных штрафов на общую сумму 258,7 миллиона сумов; 14 — по взысканию налоговой задолженности на сумму 51,82 миллиона сумов; а также одно дело по взысканию кредитного долга в размере 18,2 миллиона сумов на основании решения Межрайонного гражданского суда Мирзо-Улугбекского района от 17 июля 2025 года. Эти дела поступили в период с 2024 по 2025 год.
В настоящее время по 370 исполнительным документам ведутся исполнительные действия. Гражданке предъявлены требования по погашению задолженностей.