Olmazor halqasida Lacetti va Tracker to‘qnashdi
Toshkent shahar IIBB Yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi matbuot xizmatida yo‘l-transport hodisasi haqida ma’lumot berildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
2023 yil 4 sentabr kuni soat taxminan 23:00 da Toshkent shahrining Olmazor tumanidagi Toshkent halqasimon avtomobil yo‘lida yo‘l-transport hodisasi sodir bo‘ldi. Hodisada ikki avtomobil, “Lacetti” va “Tracker” to‘qnashdi.
To‘qnashuv natijasida “Tracker” avtomobilining haydovchisi turli tan jarohatlari oldi va unga zudlik bilan tibbiy yordam ko‘rsatildi. Uning sog‘liq holati haqida hozircha rasmiy ma’lumot berilmagan.
Hozirda ushbu holat bo‘yicha tergov harakatlari olib borilmoqda. Tergov jarayonida hodisaning barcha tafsilotlari aniqlanib, haydovchilarning harakatlariga nisbatan qonuniy baho beriladi.
Toshkent shahar IIBB Yo‘l harakati xavfsizligi boshqarmasi haydovchilardan yo‘l harakati qoidalariga qat’iy rioya qilishni so‘raydi. Bu qoidalar barcha yo‘l foydalanuvchilari xavfsizligini ta’minlashning asosi hisoblanadi.
Har bir haydovchi o‘zining va boshqalarining hayotini himoya qilish uchun mas’uliyat bilan harakat qilishi lozim.

В кольце Олмазор столкнулись Lacetti и Tracker
В пресс-службе управления безопасности дорожного движения ГУВД города Ташкента сообщили о дорожно-транспортном происшествии. Об этом сообщил Upl.uz.
4 сентября 2023 года примерно в 23:00 на кольцевой автодороге в районе Олмазор города Ташкента произошло дорожно-транспортное происшествие. В аварии столкнулись два автомобиля — «Lacetti» и «Tracker».
В результате столкновения водитель автомобиля «Tracker» получил различные телесные повреждения и ему была оказана неотложная медицинская помощь. О состоянии его здоровья официальной информации пока не поступало.
В настоящее время по данному факту проводится расследование. В ходе следствия будут установлены все детали происшествия и дана законная оценка действиям водителей.
Управление безопасности дорожного движения ГУВД города Ташкента призывает водителей строго соблюдать правила дорожного движения. Эти правила являются основой обеспечения безопасности всех участников дорожного движения.