Xitoy va O‘zbekiston o‘rtasida reyslar soni ko‘paydi
Xitoy va O‘zbekiston shaharlarida to‘g‘ridan-to‘g‘ri reyslarni amalga oshirayotgan aviakompaniyalar soni yettigacha yetdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
China Eastern Airlines muntazam reyslarni bajarish uchun rasmiy ruxsat oldi. Bu haqda “Uzaviatsiya” agentligining matbuot xizmati xabar berdi.
“Uzaviatsiya” agentligi Xitoy aviakompaniyasiga Sian — Toshkent — Sian yo‘nalishi bo‘yicha parvozlar amalga oshirishga ruxsat berdi. Aviakompaniya ushbu yo‘nalishda A320-251N turidagi samolyotlarda parvoz qiladi.
Hozirda Loong Air aviakompaniyasi haftada uch marta, ya’ni seshanba, payshanba va shanba kunlari Toshkentdan Sianga reyslar amalga oshirmoqda. Shuningdek, avvalroq yana bir yirik Xitoy aviakompaniyasi Air China’ga O‘zbekistonga muntazam parvozlar uchun ruxsat berilgani ma’lum qilingan edi.
Hozirda O‘zbekiston va Xitoy o‘rtasida to‘g‘ridan-to‘g‘ri 29 reys beshta aviakompaniya tomonidan amalga oshirilmoqda. China Eastern Airlines va Air China faoliyat boshlashi bilan ikki davlatni bog‘lovchi aviakompaniyalar soni yettiga yetadi.

Количество рейсов между Китаем и Узбекистаном увеличилось
Количество авиакомпаний, осуществляющих прямые рейсы между городами Китая и Узбекистана, достигло семи. Об этом сообщает Upl.uz.
China Eastern Airlines получила официальное разрешение на выполнение регулярных рейсов. Об этом сообщила пресс-служба агентства "Узавиация".
Агентство "Узавиация" разрешило китайской авиакомпании выполнять рейсы по маршруту Сиань — Ташкент — Сиань. Авиакомпания будет выполнять рейсы на самолетах типа A320-251N.
В настоящее время авиакомпания Loong Air выполняет рейсы из Ташкента в Сиань три раза в неделю, а именно во вторник, четверг и субботу. Также ранее стало известно, что еще одной крупной китайской авиакомпании Air China было выдано разрешение на регулярные рейсы в Узбекистан.
В настоящее время между Узбекистаном и Китаем осуществляется 29 прямых рейсов пятью авиакомпаниями. С началом работы China Eastern Airlines и Air China количество авиакомпаний, связывающих две страны, увеличится до семи.