Farg‘onada avtohalokatda odam halok bo‘ldi
Farg‘ona viloyati IIB matbuot xizmatining xabar berishicha, shahar markazida sodir bo‘lgan jiddiy avtohalokat yuzasidan erta tergov harakatlari olib borilmoqda. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
10 iyul kuni Farg‘ona shahrining O‘zbekiston Ovozi ko‘chasida ikki tanish o‘rtasida janjal kelib chiqdi. Janjal vaqtida ulardan biri "Lacetti" rusumli avtomobil boshqaruvchisiga o‘tib, qarshisidagi shaxsga qasddan urildi.
Natijada jabrlanuvchi og‘ir tan jarohatlari oldi. Shifoxonada ko‘rsatilgan tibbiy yordamga qaramay, jabrlanuvchi vafot etdi.
Mazkur holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104-moddasi, 3-qismi bo‘yicha jinoyat ishi qo‘zg‘atildi. Ayblanuvchi 8 dan 10 yilgacha ozodlikdan mahrum etilishi mumkin.
Hozirda u protsessual tartibda hibsga olingan va tergov ishlari davom etmoqda. Huquqni muhofaza qiluvchi organlar hodisaning barcha tafsilotlarini aniqlashga harakat qilmoqda.
Bu voqea jamiyatda qonuniylikni ta’minlash va fuqarolarning xavfsizligini himoya qilish bo‘yicha muhim choralar ko‘rilayotganini ko‘rsatadi.

В Фергане в автокатастрофе погиб человек
По сообщению пресс-службы МВД Ферганской области, в центре города проводятся ранние следственные действия по факту серьезной автоаварии. Об этом сообщает Upl.uz.
10 июля на улице Узбекское Эхо в городе Фергана произошел конфликт между двумя знакомыми. Во время конфликта один из них на автомобиле "Lacetti" наехал на другого человека намеренно.
В результате пострадавший получил тяжелые телесные повреждения. Несмотря на оказанную в больнице медицинскую помощь, пострадавший скончался.
По данному факту возбуждено уголовное дело по статье 104, часть 3 Уголовного кодекса Республики Узбекистан. Обвиняемый может быть лишен свободы на срок от 8 до 10 лет.
В настоящее время он задержан в порядке процессуального законодательства, и следственные действия продолжаются. Правоохранительные органы пытаются выяснить все детали происшествия.
Это событие показывает, что принимаются важные меры по обеспечению законности в обществе и защите безопасности граждан.