Bosh prokuratura huzuridagi Departament matbuot xizmati tomonidan noqonuniy tamaki mahsulotlari aylanishining oldi olindi, deb xabar berildi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Toshkent viloyati boshqaruvi xodimlari tomonidan maxsus tezkor tadbir o‘tkazildi. Tadbir davomida Toshkent tumani “Okibat” mahalla fuqarolar yig‘ini hududida 43 million so‘mga 3 ming qadoq kontrabanda sigaret sotishga uringan shaxs qo‘lga olindi.
Shuningdek, ushbu shaxsdan 4005 qadoq xorijiy tamaki mahsulotlari dalil sifatida musodara qilindi. Aniqlanishicha, musodara qilingan barcha tamaki mahsulotlari O‘zbekiston hududiga noqonuniy olib kirilgan.
Ushbu holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining “Etanol spirtini, alkogol va tamaki mahsulotlarini noqonuniy aylanishi yoki ishlab chiqarilishi” moddasi bo‘yicha jinoyat ishi qo‘zg‘atildi.

В Ташкенте было изъято 3 тысячи упаковок контрабандных сигарет
По сообщению пресс-службы Департамента при Генеральной прокуратуре, предотвращен незаконный оборот табачной продукции. Об этом сообщает Upl.uz.
Сотрудниками управления Ташкентской области проведена специальная оперативная акция. В ходе мероприятия в районе махалли "Окибат" Ташкентского района был задержан человек, пытавшийся продать 3 тысячи пачек контрабандных сигарет за 43 миллиона сумов.
Также у данного лица было изъято 4005 пачек иностранной табачной продукции в качестве доказательства. Установлено, что вся изъятая табачная продукция была незаконно ввезена на территорию Узбекистана.
По данному факту возбуждено уголовное дело по статье Уголовного кодекса Республики Узбекистан "Незаконный оборот или производство этилового спирта, алкоголя и табачных изделий".