Yangi hayotda gaz ta’minoti vaqtincha to‘xtaydi
Toshkent shahrining Yangi hayot tumanida joylashgan ayrim iste’molchilarga tabiiy gaz ta’minoti vaqtincha to‘xtatilishi haqida “Hududgaz Poytaxt” gaz ta’minoti korxonasi xabar berdi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Ushbu chora tarmoqda favqulodda texnik ishlarni amalga oshirish bilan bog‘liqdir. Rasmiy bildirishnomaga ko‘ra, cheklovlar gaz quvuri bo‘ylab rejalashtirilgan texnik xizmat ko‘rsatish va ta’mirlash ishlari sababli joriy etilmoqda.
Mutaxassislar bu ishlarni 14 iyul, dushanba kuni bajaradilar. Gaz ta’minoti mahalliy vaqt bilan soat 10:00 dan 18:00 gacha to‘xtatiladi.
Vaqtincha noqulayliklar “Jaloir” mahallasida yashovchi fuqarolar va tashkilotlarga ta’sir qiladi. Xabarda aytilishicha, gaz ta’minotining to‘xtatilishi 110 ta xususiy xo‘jaliklarga taalluqlidir.
Bundan tashqari, o‘sha hududda faoliyat yurituvchi ikki yirik iste’molchi ham vaqtincha gazsiz qoladi. “Hududgaz Poytaxt” vakillari ushbu choralar vaqtinchalik ekanligini va gaz infratuzilmasining barqarorligi hamda xavfsizligini ta’minlashga qaratilganini ta’kidlashmoqda.
Rejalashtirilgan texnik ishlar tugagandan so‘ng, ya’ni dushanba kuni kechqurun gaz ta’minoti to‘liq tiklanishi kutilmoqda. O‘zbekiston tabiiy gaz zahiralari bo‘yicha dunyoda yetakchi yigirma davlat qatorida turadi.

В новой жизни газоснабжение временно приостановится
В некоторых потребителях района Новой жизни города Ташкента временное прекращение газоснабжения, сообщает газоснабжающая компания "Hududgaz Poytaxt". Об этом сообщает Upl.uz.
Эта мера связана с проведением аварийных технических работ в сети. Согласно официальному уведомлению, ограничения вводятся из-за плановых технических обслуживаний и ремонтных работ по газопроводу.
Специалисты проведут эти работы в понедельник, 14 июля. Газоснабжение будет приостановлено с 10:00 до 18:00 по местному времени.
Временные неудобства затронут граждан и организации, проживающие в микрорайоне "Джалойир". В сообщении говорится, что прекращение газоснабжения касается 110 частных хозяйств.
Кроме того, два крупных потребителя, работающих в этом районе, также временно останутся без газа. Представители "Hududgaz Poytaxt" подчеркивают, что эти меры являются временными и направлены на обеспечение стабильности и безопасности газовой инфраструктуры.
После завершения запланированных технических работ, то есть в понедельник вечером, ожидается полное восстановление газоснабжения. Узбекистан входит в число двадцати ведущих стран мира по запасам природного газа.