O‘zbekiston poytaxti Toshkent shahrida jamoat transporti sohasida katta o‘zgarishlar amalga oshirilmoqda. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Shaharning rasmiy organlari 2000 dan ortiq zamonaviy avtobus bekatlarini o‘rnatishni rejalashtirmoqda. Ushbu bekatlar eng so‘nggi texnologiyalar bilan jihozlanadi.
Shahar hokimiyati ma’lumotlariga ko‘ra, yangi bekatlarda avtobuslarning kelish vaqtini ko‘rsatadigan onlayn jadval, videokuzatuv kameralari, avtomatlashtirilgan savdo terminallari hamda favqulodda vaziyatlar uchun signal tugmalari bo‘ladi. Ayniqsa, nogironligi bo‘lgan shaxslar uchun bekatlar qulay qilib moslashtiriladi.
Ushbu loyiha yo‘lovchilar uchun qulaylik va xavfsizlikni oshirishga, shuningdek jamoat transportini zamonaviy va samarali qilishga xizmat qiladi. Shahar aholisi uchun transport sohasida sifatli xizmat ko‘rsatish darajasi sezilarli darajada yaxshilanadi.
Bu esa shaharda harakatlanishni yanada osonlashtiradi va jamoat transportidan foydalanishni rag‘batlantiradi.

В Ташкенте будет построено более 2000 современных станций
В столице Узбекистана, городе Ташкенте, проводятся значительные изменения в сфере общественного транспорта. Об этом сообщает Upl.uz.
Официальные органы города планируют установить более 2000 современных автобусных остановок. Эти остановки будут оснащены новейшими технологиями.
По данным городских властей, на новых остановках будут онлайн-табло, показывающее время прибытия автобусов, видеонаблюдение, автоматизированные торговые терминалы и кнопки сигнализации для экстренных ситуаций. Особенно остановки будут удобно адаптированы для лиц с ограниченными возможностями.
Этот проект направлен на повышение удобства и безопасности для пассажиров, а также на модернизацию и эффективность общественного транспорта. Уровень качественного обслуживания в сфере транспорта для населения города значительно улучшится.
Это сделает передвижение по городу еще более удобным и будет способствовать использованию общественного транспорта.