Marg‘ilonda ayol bolani avtomobil bilan urdi
Marg‘ilonda yuzaga kelgan voqea ijtimoiy tarmoqlarda keng muhokamalarga sabab bo‘ldi. Bu haqida Upl.uz xabar berdi.
Farg‘ona viloyati Ichki ishlar bosh boshqarmasi matbuot xizmatining xabariga ko‘ra, 2025 yil 10 may kuni Zuxro ko‘chasida Lacetti rusumli avtomobilning haydovchisi, 55 yoshli ayol (1970 yilda tug‘ilgan), ko‘p qavatli uy hovlisida uch yoshli bolaga (2022 yilda tug‘ilgan) urib yuborgan. Ayol bolani ko‘rmay qolgan va to‘qnashuvdan keyin voqeani sezmay, harakatini davom ettirgan.
Yuz bergan yo‘l-transport hodisasi natijasida bola turli darajadagi jarohatlar olgan. Hozirda uning ahvoli qoniqarli deb baholanmoqda.
Ushbu holat yuzasidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 266-moddasi 1-qismi (Harakatlanish xavfsizligi qoidalarini buzish) va 117-moddasi (Xavfli vaziyatda qoldirish) bo‘yicha jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. Ish materiallari sudga topshirilgan.

В Маргилоне женщина сбила девочку на автомобиле
Событие, произошедшее в Маргилане, вызвало широкие обсуждения в социальных сетях. Об этом сообщает Upl.uz.
По информации пресс-службы Главного управления внутренних дел Ферганской области, 10 мая 2025 года на улице Зухро водитель автомобиля марки Lacetti, 55-летняя женщина (родившаяся в 1970 году), сбила трехлетнего ребенка (родившегося в 2022 году) во дворе многоквартирного дома. Женщина не заметила ребенка и, не осознав произошедшее после столкновения, продолжила движение.
В результате дорожно-транспортного происшествия ребенок получил травмы различной степени тяжести. В настоящее время его состояние оценивается как удовлетворительное.
По данному факту возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (Нарушение правил безопасности дорожного движения) и статье 117 (Оставление в опасной ситуации). Материалы дела переданы в суд.