Namanganda jinsiy zo‘ravonlik bo‘yicha sud qarori qabul qilindi
Bu haqda “UzNews.uz” axborot agentligi Namangan shahar jinoyat ishlari bo‘yicha sudi qaroriga tayanib xabar berdi. Voqea O.
Sh. boshqaruvidagi Damas avtomobilida yuz berdi.
Yo‘lovchi ayolga nisbatan erkak jinsiy tajovuz qilgan, uning soni va ko‘kragini ushlab, noqulay holat yaratgan. Ayol darhol transport vositasini to‘xtatishni talab qildi va voqeadan so‘ng huquqni muhofaza qilish organlariga murojaat qildi.
Birinchi instansiya sudi O. Sh.ni Ma’muriy javobgarlik to‘g‘risidagi kodeksning 41-1-moddasi (Jinsiy zo‘ravonlik) bo‘yicha aybdor deb topdi va besh sutka ma’muriy qamoq jazosi tayinladi.
Ammo O. Sh.
sud qaroriga rozi bo‘lmay, apellyatsiya shikoyati bilan murojaat qildi va chin ko‘ngildan pushaymonligini bildirdi. Jabrlanuvchi ayol esa uni kechirishini ma’lum qilib, O.
Sh. va uning onasining uzr so‘rashini tasdiqladi.
U suddan jazoni yengillashtirishni so‘radi va hech qanday da’vosi yo‘qligini bildirdi. Ushbu holatlar, shuningdek, O.

В Намангане принято судебное решение по делу о сексуальном насилии
был обвинен и первоначально приговорен к пяти дням административного ареста. Однако он подал апелляцию на смягчение наказания.
Об этом сообщает информационное агентство “UzNews.uz”, ссылаясь на решение Наманганского городского суда по уголовным делам. Инцидент произошел в автомобиле Damas, которым управлял О.
Ш.
Мужчина совершил сексуальное насилие в отношении пассажирки, схватив ее за бедра и грудь, создав неудобную ситуацию. Женщина немедленно потребовала остановить транспортное средство и после инцидента обратилась в правоохранительные органы.
Суд первой инстанции признал О. Ш. виновным по статье 41-1 Кодекса об административной ответственности (Сексуальное насилие) и назначил наказание в виде пяти суток административного ареста.
Однако О. Ш.
не согласился с решением суда, подал апелляционную жалобу и выразил искреннее раскаяние. Пострадавшая женщина подтвердила, что простила его, и подтвердила извинения О.
Ш. и его матери.
Она попросила суд смягчить наказание и заявила, что у нее нет никаких претензий. Эти обстоятельства, а также наличие троих несовершеннолетних детей, которых должен содержать О.